Akbank Staj Başvurusu

Türkiye’de hizmet veren köklü bankalardan biri olan Akbank’ta da diğer bankalar gibi staj yapma imkanı bulunmaktadır. Akbank’ta staj yapmak isteyen öğrenciler elbette yönetim tarafından konulan belli başlı şartları yerine getirmeli ve sonrasında internet üzerinden başvurularını gerçekleştirmelidir. Elbette bu şekilde köklü olan bir bankada staj yapmak kariyeriniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Şimdi bu koşulların  neler olduğunu ve staj başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Ayrıca mail üzerinden staj başvurusu maili yazarak başvurular gerçekleştirilebilir. Tabi bu konuda bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Adımlar

akbank-staj-basvurusu-nasil-yapilir

1. Akbank resmi web sitesine girin. Kimi zaman iş ilanları sitesinden staj başvurusu yapılabildiği gibi en garanti yol bankanın resmi web sitesi aracılığıyla başvuruyu gerçekleştirmektir. Siteye erişebilmek için google’a Akbank yazmanız ve karşınıza çıkan ilk siteye girmeniz yeterlidir.

  • Kullanmış olduğunuz tarayıcıya direk akbank.com yazarsanız yine bankanın resmi web sitesine erişmiş olursunuz.

2. “İnsan Kaynakları” sayfasına geçiş yapın. Bu sayfaya ulaşmak için Akbank ana sayfasının en alt kısmında yer alan “İnsan Kaynakları” kısmına tıklamanız yeterlidir. Hemen hemen tüm bankaların resmi web sitesi üzerinden iş ya da staj başvurusu yapılabilmektedir.

3. Staj için düzgün bir özgeçmiş hazırlayın. Bankanın aradığı nitelikleri göz önüne alarak bir cv hazırlamanız bu aşamada yararınıza olacaktır.

4. İnsan Kaynakları sayfasında bulunan “Akbanklı İş İlanları” kısmında staj ilanlarını takip edin. Bu kısım Akbank yetkililerince düzenli olarak güncellenerek hem iş olanakları hem de staj olanakları buradan duyurulmaktadır.

  • Bu sekmede tüm ilanları göremiyorsanız Diğer ilanlar kısmına tıklayarak tüm ilanlara erişebilirsiniz.
  • Başvuracağınız staj ilanının hangi şehirde olduğuna ve referans numarasına özellikle dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

5. Staj başvurusu için aranılan özellikleri taşıyıp taşımadığınızı tespit edin. İlgili staj ilanına tıkladıktan sonra karşınıza ilanın detayları açılacaktır. Genel olarak Akbank staj başvurusu şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Üniversitelerin 3. veya 4. sınıfında olmak
  • Mümkünse İngilizce belgesini TOEFL belgesi ile ispatlayabilmek elbette son 2 yıla ait bir belge olması önemlidir.

6. Şartları sağladığınızı düşünüyorsanız “İlana Başvur” butonuna tıklayın. Bu kısma tıkladığınızda sisteme giriş yapmanızı isteyecek bir ekrana yönlendirileceksiniz. Kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek sisteme giriş yapmalı ve başvuruyu tamamlamalısınız.

  • Eğer daha önce kayıt olmadıysanız bu durumda Yeni Üye butonuna tıklayarak bilgilerinizi girmeli ve üyeliği almalısınız.

Kaynak:

  • http://www.akbank.com/tr-tr/insan-kaynaklari/Sayfalar/Insan-Kaynaklari.aspx
  • https://kariyer.akbank.com/Account/login?ReturnUrl=%2f

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy