Anadolu Ajansı Online İş Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur

1920 yılından beri faaliyetlerine devam etmekte olan Anadolu Ajansı’nın kısaltması AA şeklindedir. Dönem dönem farklı pozisyonlarda personel alımı yapmakta olan şirketin iş başvurusunun nasıl yapılacağı, hangi pozisyonların olduğu ve pozisyonlara dair kısa açıklamalar bu içerikte anlatılacaktır.

AA (Anadolu Ajansı) İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Anadolu Ajansı İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Şirket tarafından açılmış iş ilanları Kariyer gibi iş başvurusu sitelerinden duyurulduğu gibi şirketin kendi sitesi üzerinden de duyurulmaktadır.

 1. Şirketin resmi sitesindeki insan kaynakları sayfasına buradan ulaşın.
 2. Sağ üst kısımdaki bölümden Üye Girişi butonuna basın ya da tıklayın. Şirket üzerinden yayınlanan iş ilanlarını görmek ya da yayınlanmış olan iş ilanlarına başvuru yapabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
 3. Daha önce sisteme üye olduysanız kullanıcı adı, şifrenizi girin ve ben robot değilim kısmına tıklayın. Henüz üye olmadıysanız sol alt kısımdaki Üye Ol butonuna tıklayın.
 4. Kullanıcı adı ve şifre belirleyin ve şifrenizi tekrar alttaki kısma girin.
 5. Adınızı, Soyadınızı ve mail adresinizi girin. Kendi isminizle aldığınız profesyonel görünümlü bir mail adresiniz yoksa, insan kaynakları kısmında çalışan kişiye profesyonel görünmek amacıyla böyle bir mail adresi açın ve onun kullanın.
 6. “Ben Robot Değilim” yazan kısımdaki kutucuğa tıklayın ve mavi renkte olan “Üyeliği Tamamla” butonuna basın. Bu kısma bastıktan sonra girdiğiniz iki şifre bölmesi birbiriyle eşleşiyorsa mail gönderildi şeklinde bir uyarı belirecektir.
 7. Mail kutunuzu açtığınızda “aaweb@aa.com.tr” adresi üzerinden bir mail gelmiş olmalıdır. Maili göremiyorsanız Spam kutunuzu da kontrol edin. Eğer hala mail gelmediyse posta kutusu dolmuş olabilir, bu durumda posta kutunuzu boşaltıp tekrardan beklemelisiniz.
 8. Gelen mailde Üyeliği etkinleştirmek için tıklayınız! yazan kısma tıklayın. Bu kısma tıkladığınızda karşınıza Profil, Şifre Değiştir, Özgeçmiş Listesi, Staj İçin Özgeçmiş Listesi ve Başvurularım olan sekmelerin olduğu bir sayfa açılacaktır. Sayfa açılmıyorsa ya sayfayı yenileyin ya da maildeki linke bir daha tıklayın.
 9. Özgeçmiş Oluştur ya da Staj için Özgeçmiş Oluştur butonlarından birine tıklayın. Bunlar sayfanın sonlarına doğru olan kısımda yer alacaktır. Başvuru eğer staj için yapılacaksa o kısım seçilerek özgeçmiş oluşturulmalıdır. İş için yapılacaksa da sadece “Özgeçmiş Oluştur” butonuna tıklanmalıdır.
 10. Kişisel Bilgiler, Eğitim, Sertifika, Deneyim, Yabancı Dil, Referans sekmelerinin tümünü doğru bilgilerle doldurun. Zorunlu olarak girmeniz gerekenlerin yanında * şeklinde bir sembol bulunmaktadır. Bu kısımları doldurmadan bir sonraki sayfaya geçemezsiniz. Siz kısımları doldurdukça doldurmanız gereken kısımlar hala kırmızı gözüküyor olacaktır, bundan endişe etmeden doldurmanız gereken tüm kısımları doldurun ve Kaydet butonuna basın.
 11. Eğitim bilgilerini doldurun. Listeden okulu seçip + kısmına bastığınızda ilköğretim, lise, üniversite hangisi varsa hepsi için ekleme yapabilirsiniz.
 12. Bu adımları tamamladıktan sonra şirkete CV’niz bırakılmış olur. İlerleyen süreçte size uygun pozisyon olduğunda sizinle irtibata geçilir. Onun için verdiğiniz bilgilerin doğruluğu önemlidir.

İş Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilir

Sonuç vermiş olduğunuz telefon ya da mail bilgisi üzerinden size aktarılır. Ek olarak iletişim formu sayfasından şirkete mail atılabilir ya da +90 312 999 20 00 nolu telefon numarası aranarak bilgi alınmaya çalışılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy