E-Ticaret’te Satışları Artırmanın Yolları (g1)

E-ticaret siteniz var ve online olarak yaptığınız satışları nasıl arttırabileceğeniz araştırmasına girdiyseniz bu içerik sizin kafanızdaki sorulara yanıt bulmanıza yardımcı olacaktır. İster büyük olsun ister küçük online stış yapan her işletmenin en önemli hedefi satışları artırmak, daha çok para kazanmaktır. Amazon, n11, gittigidiyor kadar büyük firmalar aracılığıyla ya da kendi websiteniz, instagram sayfanız üzerinden satış yapıyor olabilirsiniz. Hepsi için de yapılacaklar benzerlik gösterecektir.

Online satışı yapabilmek için birden çok seçeneğiniz vardır ve bu seçeneklerin çoğu hemen uygulamaya geçilebilir şekildedir. Seçeneklerinizde bazıları için spesifik şeyler uygulamanız gerekirken, bazıları için ise genelleşmiş olan şeyleri uygulamanız yeterli olacaktır. Bu içerikte 25 faklı yöntemle e-ticarette satışları artırmanın yolları detaylıca anlatılacaktır. İsterseniz fiziksel olarak bir ürün satın olun, isterseniz de bir hizmeti pazarlıyor olun bu anlatılacak yöntemleri dikkate alarak online satış performansını artırmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

————–

1. Satış Kopyasında Dürüst Olun

Bu acı verici bir şekilde açık görünebilir, ancak kaç site yazdığı ürünlerin paralarını ödeyemediğini kontrol etmek benim için şaşırtıcı. Kopyanızdaki dürüstlük, işletmenizin itibarı için çok önemli olmakla kalmaz, aynı zamanda markanıza güveni teşvik eder ve teşvik eder. Doğrulayamayacağınız iddialarda bulunmayın ve abartıyı hafifçe kullanmayın – bugünün tüketicileri BS’yi pazarlamaya karşı aşırı duyarlıdır , bu nedenle ana sayfanızdan e-posta kampanyalarınıza kadar tüm satış kopyalarınızda dürüst, açık ve yaklaşılabilir olun.

Bu PETA reklamı 2013 yılında Reklam Standartları Kurumu tarafından asılsız iddialarda bulunmak için İngiltere’deki reklam panolarından alınmıştır.

Bu ilke, kendinizi bir işletme olarak nasıl konumlandırdığınız için de geçerlidir. Hiç bir veya iki kişi tarafından işletilen bir siteye rastladınız, ancak çokuluslu bir şirkete daha uygun olan bir kopya var mı? Bu yaklaşım sizi sadece aptal gibi göstermekle kalmaz, aynı zamanda markanızın güvenilirliğine de zarar verir. Küçük bir şirketseniz, bununla gurur duyun ve bu konuda dürüst olun – birçok tüketici, sunabilecekleri daha kişiselleştirilmiş, kişisel hizmet nedeniyle tam olarak küçük işletmelere yöneliyor. Olmadığınız bir şey olmaya çalışmayın.

2. Reklam Uzantılarıyla Daha Fazla Reklam Tıklaması Alın

Çevrimiçi ürün satıyorsanız, reklam uzantıları zahmetsizdir – bu özellik (hem AdWords hem de Bing’de mevcuttur), reklamınızı daha fazla tıklanacak yerle büyütmenize olanak tanır. Ve ekstra bir maliyeti yok! VE reklamınızın tıklama oranını artırır! Harika, değil mi?

Yukarıdaki örnekte, “Erkek Güneş Gözlüğü” ve “Kadın Güneş Gözlüğü” bağlantıları yeni bir çift Ray-Ban satın almak isteyen insanlara tıklayacak iki ek yer daha vermektedir. Bu, potansiyel müşteriye bir adım kazandırır ve tam olarak ne istediklerini bulmayı kolaylaştırır ve hızlandırır (böylece rakiplerin yerine sitenize giderler).

3. Müşteri Görüşlerini ve Güven İşaretlerini Gösterin

Günümüzün sosyal medya ortamında müşteri geribildirimi hiç bu kadar önemli olmamıştı. Neyse ki, bu, memnun müşterilerinizin size cephaneliğinizdeki en değerli silahlardan birini sağlayabileceği anlamına gelir – referanslar.

Memnun müşteri lejyonları, en iyi yazılmış satış kopyasından bile çok daha etkilidir, bu nedenle, ne kadar harika olduğunuzu fışkıran hardcore marka evangelistlerinizden fışkıran referanslar ve incelemeler eklediğinizden emin olun. Bunlar, ürün sayfalarınızda , açılış sayfalarınızda, fiyatlandırma sayfanızda ve hatta ana sayfanızda görünebilir . Daha fazla bilgi için, müşteri referanslarının gücüyle ilgili gönderime göz atın .

Benzer şekilde, güven sinyallerinin eklenmesi, markanızın potansiyel müşterinin zihninde daha uygun bir algı oluşturması ve potansiyel olarak tereddütleri önleyici olarak aşabilmesi nedeniyle çevrimiçi satışları artırmak için mükemmel bir yol olabilir. İşletmenizin herhangi bir profesyonel akreditasyonu varsa (Better Business Bureau sertifikası veya yerel ticaret odasına üyelik gibi rutin bir şey olsa da), bu güven sinyallerini sitenizin önüne ve ortasına yerleştirin. Etkileyici bir memnun müşteri listeniz varsa, potansiyel müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun.

4. Aciliyet Duygusu Yaratın

Kim olduğunuz ve ne yaptığınız konusunda dürüst ve şeffaf olmak önemlidir, ancak şu anda sizden alışveriş yapmaya ikna etmek için aciliyet duygusu yaratmaya karşı bir kural yoktur.

Birçok tüketici, zamana duyarlı özel tekliflerden sınırlı sayıda üretilen ürünlere kadar aciliyet duygusu yaratan teşviklere olumlu yanıt verir. Bunu başarmanın yolları çevrimiçi satın alabileceğiniz ürünler kadar çeşitlilik gösterse de, bazı stratejiler diğerlerinden daha etkili olabilir. Örneğin, potansiyel müşterileri ikna etmek için sınırlı sayıda ürün üretmezseniz (veya yapamazsanız), ücretsiz gönderim veya indirim gibi hemen bir satın alma işlemi gerçekleştiren müşterilere finansal bir teşvik sunabilirsiniz.

AdWords’te, sezonluk bir teklifte veya sınırlı süreli satışta geri sayım görüntülemek için reklam özelleştiricileri kullanabilirsiniz :

Bunu yapmayı seçerseniz de, aciliyet duygusu oluşturmak çevrimiçi satışları artırmanın harika bir yoludur.

5. Kurşun Geçirmez Para İade Garantisi Sunun

Çoğu zaman, bir tüketicinin bir şey satın almama kararındaki en güçlü faktörlerden biri riskten kaçınma – potansiyel bir kayıptan kaçınma arzusudur. Çoğu zaman, bu algılanan risk finansal bir risktir. Neden biri ürünlerinizi satın almalı? Ya işe yaramazlarsa veya müşteri onlardan hoşlanmazsa ne olur? Küçük satın alımlar bile “alıcının pişmanlığı” riskini taşıyabilir, bu nedenle kurşun geçirmez bir para iade garantisi sunarak bu itirazı en baştan aşın.

Potansiyel müşterinin kararından ne kadar çok risk çıkarırsanız, sizden satın alma olasılıkları o kadar artar, bu yüzden potansiyel müşterileri sizden satın almayı reddedebilecek her şeyi elinizden çıkarın.

6. Daha Az Seçenek Sunun

Birçok işletme için bu kavram düşünülemez. Kesinlikle daha fazla ürün sunmak satışları artırmak için harika bir yoldur ! Pek değil. Aslında, birçok durumda, daha geniş bir seçenek yelpazesi, potansiyel müşterinin kararsızlığına yol açabilir ve bu da satışların kaybedilmesine yol açabilir.

Çok çeşitli ürünleriniz varsa, sitenizi veya ürün sayfalarınızı ziyaretçilere mümkün olduğunca az seçenek sunacak şekilde yapılandırmayı düşünün. Bu, ziyaretçinin düzinelerce farklı ürün tarafından boğulma olasılığını azaltır. Bu, ürünlerinizi giderek daha dar kategorilere (ek bir bonus, ziyaretçilere tam olarak aradıklarını bulma konusunda daha fazla kolaylık sunan) düzenleyerek gerçekleştirilebilir veya daha az bireysel ürüne daha fazla vurgu yapabilirsiniz. Her iki durumda da, ne kadar çok seçenek sunarsanız, müşterinin geri dönme ve başka bir yere gitme olasılığının o kadar yüksek olduğunu unutmayın.

7. Facebook’taki Benzer Kitleleri Hedefleyin

Çevrimiçi satışları artırmanın en iyi yollarından biri, mevcut müşterileriniz hakkında sahip olduğunuz verileri, tıpkı onlar gibi kullanıcıları bulmaktır. Facebook bunu benzer kitleleri hedefleyerek yapmanıza olanak tanır.

Facebook’taki benzer kitleler, esasen Facebook’ta veritabanınızdaki müşterilere özellikleri ve davranışları paylaşan kullanıcılardır. Verilerinizi Facebook’a yüklersiniz, daha sonra belirttiğiniz ölçütlere göre eşleşmeler oluşturmak için kendi verilerini (ve üçüncü taraf veri brokerlerinden gelen bilgileri) çapraz referanslar. Benzer kitleler oluşturmanıza yardımcı olması için izleme piksellerini ve uygulama kurulumlarından alınan verileri de kullanabilirsiniz. Bu, mevcut müşterilerinizdeki verilerin sizin için çalışmasını sağlamanın mükemmel bir yoludur, çünkü erişiminizi minimum çabayla büyük ölçüde genişletmenize ve mevcut müşterilerinize çok benzeyen Facebook kullanıcılarını ikna etmek için yüksek oranda hedeflenmiş reklamlar kullanmanıza olanak tanır.

Benzer kitleler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Facebook reklam hedeflemesi ile ilgili bu blog yayınına göz atın .

8. Ödeme Sürecinde Sürtünmeyi Azaltın

Business Insider’a göre, yalnızca geçen yıl tamamlanmamış alışveriş sepetlerinde yaklaşık 4 trilyon dolar değerinde çevrimiçi ürün terk edildi ; bunun% 63’ü potansiyel olarak kurtarılabilir. Bu gerçekten çene bırakan bir istatistik ve ödeme sürecinizi çivilemenin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan bir istatistik.

Kullanıcı deneyimiyle ilgili yukarıdaki noktaya benzer şekilde, ödeme işleminizdeki sürtünmeyi azaltmak dönüşüm oranlarınız üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olabilir. Ziyaretçilerin sitenizi kullanmasını ve sitenizde gezinmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmanız gibi, sattığınız ürünü satın almalarını daha da kolaylaştırmalısınız.

Bir müşteri adayının dönüşümden vazgeçmesine neden olabilecek, ödeme işleminizde gereksiz adımları ortadan kaldırın. Formlardaki gereksiz alanları atlayın. Onları zaman aşımına uğratmayın ve en baştan başlatabilirsiniz. Alışveriş sepetinden vazgeçmeye ilişkin bazı ipuçları .

9. mümkün olduğunca çok ödeme seçenekleri sunmak

Tamam, işiniz kredi kartı alıyor. Google Cüzdan ödemeleri ne olacak? Veya ApplePay? Stripe ne olacak? Biz öderiz?

Tüketiciler, mal ve hizmetler için gerçekte nasıl ödeme yaptıkları konusunda hiç olmadığı kadar fazla seçeneğe sahipler ve herkes American Express’i kullanmayı tercih etmiyor. Mobil cihazlarda giderek daha popüler hale gelen yeni hizmetler de dahil olmak üzere daha fazla ödeme seçeneği sunarak, potansiyel müşterilerin size para vermesini kolaylaştırıyorsunuz. Elbette, sitenizi tüm bu seçenekleri içerecek şekilde optimize etmek (ve yukarıda tartıştığımız gibi ödeme işlemini) bir güçlük olabilir, ancak bunu yapmak, özellikle siteniz güçlü mobil trafiğe sahipse çevrimiçi satışları artırmanın harika bir yoludur.

10. Kaliteli Ürün Görüntülerine Yatırım Yapın

İyi bir şekilde sunulan yiyeceklerin aslında pürüzlü tabaklardan daha iyi tadı olduğuna dair çarpıcı kanıtlar var . Görünüşün (diğer insanlar dahil) bir şeyi nasıl algıladığımızla ilgili olarak ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, kaliteli ürün fotoğrafçılığına yatırım yapmanın sitenize gelen ziyaretçiler üzerinde benzer bir etkiye sahip olması mantıklıdır.

Online satışları artırın kaliteli ürün fotoğrafçılığına yatırım yapın

Ne sattığınızdan bağımsız olarak, ürünlerinizin yüksek kaliteli görüntülerini ekleyin – stok odanıza küçük resimler veya az ışıklandırılmış çekimler yapılmaz. Ayrıca çok çeşitli görüntüler eklediğinizden emin olun. Ürünlerinizin çekimlerini akla gelebilecek her açıdan eklemek aşırı derecede ağır gelebilir, ancak deneyin. İnsanlar, özellikle çevrimiçi olarak, satın almadan önce bir ürünün meşhur lastiklerini tekmelemeye bayılırlar.

11. Açılış Sayfalarınızdan Kurtulun

Bu stratejiden daha önce bahsetmiştik ve genellikle en azını söylemek için birkaç kaştan daha fazlasını gündeme getiriyor. Ancak, açılış sayfalarını gereksiz yere ortadan kaldırmayı savunmuyoruz, bunun yerine çevrimiçi reklamlarınızı gerçekte kaç tüketicinin Web’de gezintiğini ve çevrimiçi alışveriş yaptığını gösterecek şekilde optimize ediyoruz.

Facebook'ta aramak için tıklayın reklamlarını kullanarak çevrimiçi satışları artırın

Facebook ve AdWords’teki Yalnızca telefon araması üreten kampanyalar, geleneksel açılış sayfasını kaldırmanın tamamen mantıklı olduğu bir duruma mükemmel bir örnektir. Çoğu kişi, mobil cihazlarındaki sayfalara göz atmak için birkaç dakika harcamak istemez; yalnızca işletmenizle iletişim kurmak isterler.

Çevrimiçi satışlara yönelik Yalnızca Arama Ağı kampanyalarını artırın AdWords

Yalnızca Telefon Arama Ağı reklamlarını kullanarak , potansiyel müşterilerin işletmenize ulaşmasını kolaylaştırır, klasik çevrimiçi satış dönüşüm hunisinin en sızıntılı aşamalarından birini tamamen ortadan kaldırır ve potansiyel olarak işletmenize gelen aramaların hacmini – birçok işletmeye en değerli potansiyel satış kaynakları. Sizi arayan insanlar pratikte onlara bir şeyler satmanız için yalvarıyorlar.

12. Gmail Reklamlarını Deneyin

Yıllarca beta sürümünden ve beta sürümünden sonra Gmail Reklamları herkes tarafından kullanılabilir. Bu, potansiyel müşterilere ulaşmanın ve satışları artırmanın heyecan verici bir yoludur.

Gmail reklamlarını kullanarak çevrimiçi satışları artırın

Müşterilere arama yaparken ve sosyal medyaya göz atarken zaten ulaşıyorsanız, neden fazladan yola çıkıp gelen kutularındayken onlara vurmuyorsunuz? Gmail Ads’i kullanmanın en etkili yollarından biri, rakip anahtar kelimeleri hedeflemektir. Rakiplerinizin ürünleri için pazarda bulunan kişiler, rakiplerinizden şu anda marka terimlerini belirten e-postalar alıyor. Aynı terimleri hedefleyerek gelen kutularında görünebilir ve umarım zihinlerini değiştirebilirsiniz.

13. Kampanyalar ve Sitenizde Mesajlaşmayı Tutarlı Tutun

Hiç ilginizi çeken bir PPC reklamını hiç tıkladınız, yalnızca alakasız bir açılış sayfasına (kötü) veya sitenin ana sayfasına (daha kötü) yönlendirilmek için? Sonunda o siteden aradığın şeyi satın aldın mı? Muhtemelen değil.

Çevrimiçi satış mesajı eşleşmesini artırın

Air Canada ve beraberindeki
açılış sayfası için görüntülü reklam

Satış çevrimiçi ileti eşleşmesi açılış sayfasını artırın

Bir kullanıcı belirli bir ürün veya hizmet için bir reklamı tıklarsa, yönlendirildiği sayfanın ilgili ürün veya hizmetle ilgili olması gerekir; ilgili bir kategori değil, başka bir ürün için özel bir teklif değil , belirli bir ürün için olması gerekir . Reklam tıklamalarının gerçekte satışa dönüşmesi için mesajlarınızın PPC’nizde ve ücretli sosyal kampanyalarınızda ve bunlarla ilişkili sayfalarda alakalı olduğundan emin olun.

14. Her Soruyu Yanıtlayın ve Kopyanızdaki Her İtirazı Ele Alın

Çevrimiçi satış yapmaya çalışırken karşılaşabileceğiniz en tehlikeli tuzaklardan biri, potansiyel müşterilerinizin ürün, hizmet ve hatta pazar hakkındaki bilgileri hakkında varsayımlar yapmaktır. Birçok şirket yanlışlıkla müşterilerinin sattıklarını gerçekte olduğundan daha fazla bildiklerine inanıyor ve bu da her ikisinin de satışa zarar verebilecek cevaplanmamış sorulara veya itirazlara yol açıyor.

Ürününüz hakkında düşünebileceğiniz her soruyu düşünün ve ürün sayfalarınızdaki kopyanıza cevaplayın . Benzer şekilde, bir potansiyel müşterinin teklifinizle ilgili olası her itirazını düşünün ve kopyanızda önyargının üstesinden gelin. Bu pratik görünmeyebilir, ancak unutmayın, potansiyel bilgileri gereksiz bilgilerle bombalamıyorsunuz – onlara tam olarak bilinçli bir karar vermek için ihtiyaç duydukları şeyi veriyorsunuz. Bu yaklaşım aynı zamanda sıkı, net, özlü bir kopya yazmak için mükemmel bir uygulamadır. Çok fazla kopya olduğundan endişe ediyorsanız, her zaman kırpabilirsiniz. Şirketinize neden bu kadar harika değil, müşteriye ve onlara nasıl fayda sağladığına odaklanın.

15. Mümkün olduğunca ücretsiz olarak verin

İnsanlar ücretsiz şeyleri sever ve ücretsiz olarak ne kadar çok verirseniz, potansiyel müşterilerin sizi ve markanızı algılama olasılığı artar ve bu da daha fazla çevrimiçi satışa neden olabilir.

Online satışları artırın ücretsiz şeyler verin

Müthiş!

Mevcut tekliflerinize bakın. Ücretsiz bir şey verebilir misiniz? Bizim gibi yazılım işindeyseniz, yazılımınızın ücretsiz ve zorunluluksız denemelerini sunmak kolaydır. Olmasanız bile, örnekleyicileri, deneme üyeliğini, bire bir teklifleri ve diğer ödül temelli teşvikleri kolayca verebilirsiniz. Eşyaları ücretsiz olarak vermek, insanların işletmenize ilişkin algısını geliştirmek için harika bir yol değil, aynı zamanda onları sahip olunan ürünlerinizle tanıştırmak ve daha fazlasını satın almaya teşvik etmek için harika bir yoldur.

16. Ayrıntılı Alıcı Personeli Oluşturun ve Hedefleyin

Devam edin ve zaten (eğer değilse, gerçek dertte çünkü) alıcı kişilikler oluştururken varsaymak gidiyorum, ama ben ediyorum Sahip bile daha detaylı alıcı personas oluşturmak için size meydan olacak geçmişte.

Online satışları artırmak detaylı alıcı persona oluşturmak

Facebook reklamverenlerinin kullanabileceği hedefleme seçeneklerine daha önce bakarsanız, Facebook’ta kullanıcıları hedefleyebileceğiniz muhteşem ayrıntı düzeyini görmüş olabilirsiniz – reklamverenler kullanıcıları evlerinin, kazandıkları üniversite kare görüntülerine göre hedefleyebilir dereceleri ve hatta bir sonraki tatillerine gitmeyi planladıkları yer bile (Margot’un inanılmaz granüler Facebook kitleleri hakkında büyüleyici görevinde açıkladığı gibi ).

Açıkçası, bu özgüllük derecesi alıcı personeliniz için biraz fazla olabilir, ancak ideal müşterilerinizi ne kadar iyi “tanırsanız”, özellikle yaşamlarına göre uyarlanmış özenle hazırlanmış mesajlara yanıt verme olasılıkları o kadar artar. Daha önce hiç olmadığı kadar ayrıntılı alıcılar oluşturmak için kendinizi zorlayın. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi edinmek için alıcı kişi oluşturmayla ilgili ayrıntılı kılavuzuma göz atın .

17. Katmanlı Fiyatlandırma uygulayın

Bir restorana gittiğinizde, her zaman orta fiyatlı yemeklerden birini seçme şansınız oldukça iyidir. Bunun nedeni, birçok restoranın insanları orta sınıf yemeklere doğru itmek için psikolojiyi manipüle etmesidir. Çoğu zaman en ucuz ve en pahalı yemeklerden kaçınacağız ve orta kademe seçeneklerini en cazip hale getireceğiz. Bu “tuzak fiyatlandırma” olarak bilinen bir tekniktir. Aynı prensip, katmanlı fiyatlandırma yapıları ile çevrimiçi satışları artırmak için kullanılabilir.

Çevrimiçi satışları artırın fiyatlandırmayı artırın

Fiyatlandırma yapınıza üçüncü bir “tuzak” seçeneği ekleyerek, insanları gerçekten satın almasını istediğiniz orta seçeneğe doğru itebilirsiniz . Tabii, bazı insanlar yine de en pahalı seçenek için gidecekler (bu bir bonus, gelir açısından), ancak çoğu bilinçsizce yemden kaçınacak ve tam olarak yapmasını istediğiniz şey olan orta seviye seçeneğini seçecektir.

Birçok şirket, istediklerini satın almamızı sağlamak için bu psikolojik ilkeden (“asimetrik hakimiyet etkisi” olarak da bilinir) yararlanır . Decoy fiyatlandırması hakkında daha fazla bilgi edinmek için MarketingLand’de Neil Patel’in bu yazısına göz atın .

18. Onları Kenardan İtmek için bir Kaydolma Pop-Up Teklifi Ekleyin

Perakende satışları artırmak istiyorsanız, kaydolma fırsatlarını göz ardı etmeyin – insanları bülteninize, posta listenize veya sadakat programlarınıza kaydolmaya teşvik eden istemler. Kaydolma tekliflerini kullanmak, veritabanınızdaki kişi sayısını (gelecekteki e-posta pazarlama kampanyaları için önemli bir varlık) önemli ölçüde artırmakla kalmaz, aynı zamanda kısa vadede çevrimiçi satışları da artırabilir.

Çevrimiçi satışları artırın, bir katılım teklifi başlatın

Sizden satın alma konusunda kararsız olan potansiyel müşteriler, örneğin, ücretsiz gönderim veya ilk siparişlerinin% 10’u için iyi yerleştirilmiş bir katılım teklifiyle iyi etkilenebilir. O an satın alma karşı karar ama olsa bile bunu sizin için kayıt opt-in teklifi, yine de bunları veritabanına eklenen ettik ve onlar satışı tamamlamak için daha sonra tekrar seçebilir.

Bir katılım teklifini başlatırken, her öğeyi maksimum optimizasyon için test ettiğinizden emin olun. Kopyanın ifadesini, sitenizde göründüğü konumu ve ziyaretçilerin süreç boyunca yönlendirdiği akışı test edin. A / B farklı teklifleri test eder ve hangilerinin daha fazla kayıt yaptığını görür. Ziyaretçilerin sayfadan ayrılmadan hemen önce görmeleri için pop-up’ın bir site çıkışı tarafından tetiklenmesini düşünün. Haber bülteni ya da sadakat programınıza ne kadar çok kişi kaydolursa, gelecekte o kadar çok potansiyel satış yapabilirsiniz.

19. Mobil Optimizasyon ile Çevrimiçi Satışları Artırın

Kötü tasarlanmış, kötü optimize edilmiş “mobil” sitelere sahip çevrimiçi işletmelerin sayısı şaşırtıcıdır.

Çevrimiçi satışları artırın mobil sitenizi optimize edin

Mobil arama, birimde zaten masaüstü aramasını engelledi. Satışları masada bırakmak istemiyorsanız, sitenizin yalnızca teknik açıdan değil mobil cihazlar için optimize edilmesi çok önemlidir.

Mobil ziyaretçilerin sattığınız ürünleri satın almasını mümkün olduğunca kolay hale getirin. Bu, ödeme işleminizin kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesini (bkz. İpucu # 18) veya tamamen ayrı bir mobil sitenin tasarımı ve başlatılmasını içerebilir. Amazon’un mobil sitesi, mobil e-ticaretin nasıl yapılabileceğinin (ve tartışmalı olması gerektiği) mükemmel bir örneğidir , ancak mobil cihaz ziyaretçileri için cazip, kullanıcı dostu bir deneyim oluşturmak için Amazon’un kaynaklarına ihtiyacınız yoktur.

Satışları çevrimiçi duyarlı tasarım e-ticaret örneğini artırın

Navigasyon ve kullanıcı deneyimi, iyi tasarlanmış, son derece optimize edilmiş bir mobil deneyimin en önemli unsurları arasındadır. Ziyaretçilerin istediklerini bulmaları ve satın almaları ne kadar zorsa, sitenizi tamamen terk etmeleri ve işletmelerini başka bir yere götürmeleri daha olasıdır. Sayfalar neredeyse anında yüklenmeli ve gezinme mantıklı olmalıdır. Çok fazla bilgi istemeyin, sadece potansiyel satışlara veya pazarlamayı daha sonra yapmak için ihtiyacınız olan asgari miktar. Ziyaretçilerin başka bir cihazda bile daha sonra arabalarına dönmelerine izin verin. Mobil ziyaretçilerin tek bir oturumda dönüşüm gerçekleştirmesini beklemeyin, çünkü muhtemelen (neredeyse kesinlikle) olmazlar – ancak daha kolay bir şekilde dönüştürürseniz, bunu daha kolay hale getirirseniz.

Mobil ziyaretçilerinizi düşünün ve hareket halindeyken sizden alışveriş yapmalarını zahmetsiz hale getirmek için mümkün olan her şeyi yapın.

20. Harika Bir Takip E-postası ile Yeni Müşterileri Etkileyin

Ne yazık ki, müşteri deneyimi genellikle nihayet bir müşterinin parasına sahip olduklarında birçok işletme için sona eriyor. Bu, müşteriyi elde tutmak için korkunç bir hatadır . Çevrimiçi satış hacmini artırmak için, yeni müşteriler için düşünceli, düşünceli, gerçekten yararlı bir takip prosedürünüz olduğundan emin olun.

Çevrimiçi satışları artırın, şaşırtıcı bir takip e-postası gönderin

Hardcore bir bilgisayar meraklısı olarak, her zaman Newegg.com’dan sipariş veriyorum – yedek parçalar, yeni bileşenler ve diğer lezzetli geeky şeyler. Yıllardır sadık bir Newegg müşteri oldum sebebi sadece (malların fiyat değil ise son derece rekabetçi), daha çok müşteri hizmetleri ve Newegg yerinde vardır izlem sürecinde odaklanın.

Ne zaman bir sipariş verirsem, satın alma işlemimin ayrıntılı özetlerini (hayati izleme bilgileri de dahil olmak üzere, sipariş sayfamda “Yenile” ye basabilmem için) ve müşteri hizmetleri bilgilerinin yanı sıra alabileceğim ilgili ürünlere ait bağlantıları alırım ve diğer her türlü kaynakla ilgilenmek. Deneyimlerim hakkında yorum ve geri bildirim bırakmam isteniyor, siparişimle ilgili sorularım varsa gerçek bir kişiyle iletişime geçmem ve hatta satın aldığım her şeyi satın aldığımı düşünen diğer kullanıcılar için soruları tartışabilir veya cevaplayabilirim. Genel olarak konuşursak, sadece harika bir alışveriş deneyimi – bu yüzden donanımımı yıllardır Newegg’den satın alıyorum.

Kredi kartı bilgilerini verdikleri anda müşterilerinizi de unutmayın. Bir şey satın aldıktan sonra onlara ne kadar çok dikkat ederseniz, sadece tatmin edici tekrar müşterilere dönüşmekle kalmayacak, aynı zamanda gidip söyleyecek ve arkadaşlarına (ve blog okuyucularına) yönelik şiddetli sadık marka evangelistleri olma olasılığı daha yüksektir. ne kadar harikasın. Bir müşteri bir şey satın aldığında, onlara ücretsiz bir şey sunun (ipucu # 11’e bakın). Onlarla sosyal medyada konuşun (kısaca daha fazlası). Onlardan tekrar satın almaya teşvik edilen düşünceli, kullanışlı bir takip e-postası gönderin. Bunu nasıl yaparsanız yapın, müşterilerinize değerli küçük kar taneleri gibi hissettirin – ilişkileri değil, ilişkileri düşünün .

21. Değer Önerinizi Tırnaklayın – Ve Hemen Belirgin Hale Getirin

Çok fazla şirket kendilerine odaklanarak satış ve zaman kaybını kaybeder. İnsanların bir şey satın almak istemediğini, sadece sorunlarını çözdüklerini nasıl tartıştığımızı hatırlıyor musunuz? Acı verici bir başka gerçek de, müşterileriniz bahsettiğimiz marka evangelistleri değilse, büyük çoğunluğu sizi veya şirketinizi umursamıyor – sadece ürün veya hizmetlerinizin hayatlarını nasıl daha iyi hale getireceği. Bu nedenle değer teklifinizin tüm pazarlama iletişimlerinizde ve site içeriğinizde merkezi bir aşama alması gerekir.

Satışların çevrimiçi değer teklifini artırın

Temel olarak, değer teklifiniz müşterilerin rakiplerinizden değil sizden almaları gereken temel nedendir ve sattığınız her şeye yatırım yaparak elde edeceğiniz değer umutlarının vaadidir. Değer önermeleri üç ana alana ayrılabilir:

 • Alaka: Ürününüzün / hizmetinizin müşterilerin sorunlarını nasıl çözeceği
 • Ölçülebilir değer: Ürününüzün / hizmetinizin sunduğu belirli avantajlar
 • Farklılaştırıcı: Müşteriler neden rakip bir şirket değil sizden satın almalı

Bu üç bileşene bir değer teklifi böldüğünüzde, bu öğelerin neden ana sayfanızdaki kopyadan e-posta pazarlama kampanyalarınızın içeriğine kadar pazarlama mesajlarınız ve site içeriğiniz hakkında neredeyse her şeyi bilgilendirmesi gerektiğini görmek kolaylaşır. Neden olmaz Ürünlerinizin bu yönleriyle odaklanan?

Açılış sayfası kopyanıza, satış teminatınıza ve diğer pazarlama materyallerine göz atın. Değer teklifi hemen belli mi? Değilse, çizim tahtasına geri dönme zamanı. Potansiyel müşterilerinizin gördüğü her şey değer teklifinize şu ya da bu şekilde bağlanmalıdır. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çevreleyen yaratabileceğiniz değer arttıkça daha fazla satış yaparsınız.

22. Daha Rezonanslı Reklam Kampanyaları için Müşterinin Sesini Kullanın

İnşallah zaten PPC kullanıyorsunuz ve erişiminizi genişletmek ve yeni kitleler bulmak için sosyal ödeme yapıyorsunuz. Bununla birlikte, kampanyalarınızda kullandığınız dilin dönüşüm oranlarınız (ve dolayısıyla satışlarınız) üzerinde büyük bir etkisi olabilir, bu nedenle dördüncü ipucum kampanyalarınızda “müşterinin sesi” kullanmaktır – ancak bu ne anlama gelir? ?

Müşterinin sesi, kopyayı tüketicinin söz konusu mesajlaşma tarafından hedeflenen ihtiyaçları, istekleri, ağrı noktaları, beklentileri ve istekleri ile hizalayan bir pazar araştırma tekniğidir. Bu süreç genellikle pazar araştırması ve odak grup testi sırasında müşterilerin kendileri tarafından kullanılan dil ve kelime öbeklerini içerir.

Çevrimiçi satışları artırın, kopyanızdaki müşterinin sesini kullanın

Yukarıdaki örnek, muhasebe yazılımı şirketi FreshBooks’tan müşterinin sesini büyük bir etki yaratır. Pazar araştırması sırasında FreshBooks, hedef pazarının (küçük işletme sahipleri) defter tutmayı acı verici ve zorlayıcı bulduğunu keşfetti ve böylece hedef pazarının kullandığı dili mesajlaşmaya dahil etti.

İdeal müşterilerinize ulaşmak için ideal müşterileriniz tarafından kullanılan ifadeleri tam olarak kullandığınız için bu teknik olağanüstü derecede güçlü olabilir . Bunu kendi kampanyalarınıza nasıl ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşterinin sesiyle bu gönderiye göz atın .

23. En İyi İlişkilendirme ve Dönüşüm Yollarınızı Belirleyin

Bazen, dönüşüm oranlarınızı yalnızca “sefil” ve “acınası” arasında bir yerde asılı görmek her şeyi doğru yapıyormuşsunuz gibi hissettirir . Çoğu zaman, bu, reklamlarınızın mesajlaşması veya konumlandırılmasıyla ilgili değildir (buna yakından bakmaya değer olsa da), aksine dönüşümlerin ne zaman ve nerede gerçekleştiğinin yanlış anlaşılmasıdır.

Satış çevrimiçi dönüşüm yollarını artırma

Dönüşüm oranlarınız düşük görünüyorsa yapmanız gereken ilk şeylerden biri, ilişkilendirme modellerinizi ve dönüşüm yollarını Analytics’teki incelemektir. Pazarlama stratejinizin dönüşüm dud’larına benzeyen bölümlerinin çevrimiçi satışlarınız üzerinde büyük bir etkisi olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Örneğin, organik arama, satışa dönüştürmek için harika bir kanal değildir, ancak sizi önce organik arama yoluyla bulan ve ardından bir Facebook reklamı gören kullanıcılar, ödeme yapan bir müşteri olmaya çok benzer. Bu durumda, içerik pazarlamasını iki katına çıkarmalı ve Facebook yeniden pazarlamasına da biraz para dökmelisiniz (aşağıdaki İpucu 1’e bakın).

24. Sosyal Medyada Beklentilerinizle Konuşun

Sosyal medya aracılığıyla potansiyel müşterilere aktif katılım, çok fazla işletme tarafından potansiyel bir satış aracı olarak göz ardı edilmektedir, çünkü gerçek satışlar üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi olduğu düşünülmektedir – aslında bu marka bilinirliğini, müşteri memnuniyetini artırmanın en iyi yollarından biri olduğunda , ve satış.

Satışların çevrimiçi sosyal medya katılımını artırın

Bir şirkete tweet attığınız veya bir markanın Facebook sayfasına yorum yaptığınız ve şirketin size kişisel olarak yanıt verdiği bir zamanı düşünün. Bunun, o markayı algılamanız üzerinde ne gibi bir etkisi oldu? Bahse girerim daha olumlu hale geldi. Potansiyel müşterilerin tekliflerinizle ilgili sorularına hızlı ve dürüst cevaplar vermek , satışları artırmak için mükemmel bir yoldur , çünkü potansiyel müşterilere ödeme yaparken ne kadar çok dikkat çekerseniz, insanların sizden satın alma olasılığı o kadar artar. Bu aynı zamanda kullanıcıların kendi aralarında istenmeyen sosyal geri bildirimlerle de sonuçlanır – satın alamayacağınız marka maruziyeti ve “reklamcılık” (zaten meşru görünen bir şekilde değil).

25. Daha Fazla Fırsatı Kapatmak için Yeniden Pazarlamayı Kullanın

İster PPC kampanyası ister Facebook reklam kampanyası düzenleyin, herhangi bir dijital pazarlama girişiminin gerçekleştirilmesi zaman, para ve çaba gerektirir. Yeniden pazarlamayı kullanmıyorsanız, hemen hemen dönüşüm sağlayan potansiyel müşteriler için bankacılık işlemlerini gerçekleştirirsiniz. Bu, neredeyse hiç gerçekleşmez (ve göründüğü kadar çılgındır).

Yeniden pazarlamayla çevrimiçi satışları artırın

İçeriğinizi yeniden pazarlıyor olun veya belirli bir zamana duyarlı satış teklifiniz olsun, yeniden pazarlama muhtemelen çevrimiçi satışları artırmanın en etkili yoludur . Yeniden pazarlama, markanızı potansiyel müşterilerin zihninde ön planda tutmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilere dönüştürmek için çok sayıda ek fırsat sunar. Nerede ve ne zaman olduğunu – şimdi genellikle günümüz tüketicileri alışveriş yapmayı tercih nasıl yakın bir paralellik yeniden pazarlama, en azından bir veya iki gün ve çeşitli cihazlar üzerinde gerçekleşir sık çatlaklı müşteri yolculuğunu, Verilen onlar seçin.

Yeniden pazarlama, ücretli arama veya ücretli sosyal ağla yeniden pazarlama yapmanıza bağlı olarak benzersiz değerlendirmelere sahip karmaşık ve nüanslı bir konudur, bu nedenle AdWords Yeniden Pazarlama En İyi Uygulamalarına İlişkin Eksiksiz Kılavuz ve Facebook Yeniden Pazarlama için Gülünç Müthiş Kılavuz’a göz atın

Online Satışları Artırma [Özet]

Çevrimiçi olarak daha fazla satış yapmaya başlamak için şu 25 taktiği deneyin:

 1. Daha Fazla Fırsatı Kapatmak için Yeniden Pazarlamayı Kullanın
 2. Aslında Sosyal Medyadaki Beklentilerinizle Konuşun
 3. En İyi İlişkilendirme ve Dönüşüm Yollarınızı Belirleyin
 4. Daha Fazla Rezonans Reklam Kampanyası için Müşterinin Sesini Kullanın
 5. Değer Teklifinizi Tırnak – Ve Hemen Açık Olun
 6. Harika Bir Takip E-postası ile Yeni Müşterileri Etkileyin
 7. Mobil Optimizasyon ile Çevrimiçi Satışları Artırın
 8. Onları Kenardan İtmek için Bir Açılır Pencere Teklifi Ekleyin
 9. Katmanlı Fiyatlandırma uygulayın
 10. Ayrıntılı Alıcı Personeli Oluşturun ve Hedefleyin
 11. Bedava Olabildiğince Uzak Ver
 12. Her Soruyu Yanıtlayın ve Kopyanızdaki Her İtirazı Ele Alın
 13. Kampanyalar ve Sitenizde Mesajlaşmayı Tutarlı Tutun
 14. Gmail Reklamlarını Deneyin
 15. Açılış Sayfalarınızdan Kurtulun
 16. Kaliteli Ürün Görüntülerine Yatırım Yapın
 17. Mümkün olduğunca çok Ödeme Seçeneği Sağlayın
 18. Ödeme Sürecinde Sürtünmeyi Azaltın
 19. Facebook’ta Benzer Kitleleri Hedefleyin
 20. Daha Az Seçenek Sunun
 21. Kurşun geçirmez Para İade Garantisi Sunun
 22. Aciliyet Duygusu Yaratın
 23. Müşteri Görüşlerini ve Güven İşaretlerini Gösterin
 24. Reklam Uzantılarıyla Daha Fazla Reklam Tıklaması Alın
 25. Satış Kopyasında Dürüst Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy