Gaski İş Başvurusu

1989 senesinnin 25 Mayıs günü kurulan bu kurum Gaziantep Büyükşehir Belediye Başlanlığı bünyesinde hizmet vermektedir. Şehirdeki su ve kanalizasyon işleri ile ilgili düzenlemeler ve çeşitli çalışmalar bu kurum tarafından yapılmaktadır. Kurum bu amaçlar kapsamında yeni tesisler açmakta ve bunlar için de personel alımı yapmaktadır. Bu çalışmalarda çevredeki sorunları çözme, oluşacak yeni talepleri yerine getirme, çevre kirliliğini önleme gibi amaçlar hedeflenmektedir.

Gaski İş İlanları Nasıl Bulunur?

Gaski yaptığı hizmetleri büyütmek adına birçok işletme açmakta ve hatta var olan işletmeleri devralara yeni yerlerde hizmet vermeye devam etmektedir. Bu sebepten ötürü de gün geçtikçe personel sayısı artmakta ve yayınladığı ilanlarla personel taleplerini dile getirmektedirler. Bunun yanında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu kısmını da kendi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Dönem dönem personel alımı için resmi web site üzerinden iş ilanları yayınlanmakta ve kriterleri sağlayan kişiler ve iş başvurularını belirtilen şartlar dahilinde yapabilmektedir. Belli dönemlerde elbette kadrolar boşalmakta ve bu boş kadrolar için yeni personel ihtiyacı olmaktadır. Buradan resmi ilanlara erişebilir ya da bu platform üzerinde takipte kalarak yeni talep olduğu durumda bilgi alabilirsiniz.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Başvuruları herhangi bir aracı kurum üzerinden yapılamaz. Yani yenibirsi, kariyer gibi platformlar bu başvuru için kullanılamaz. Tek seçenek Gaski resmi web istesinin kullanılmasıdır. Yayınlanan her ilanda beklentiler değişebilmektedir. Bu sebepler her iş ilanı kendi içinde değerlendirilmeli ve şartlara uygunluk ona göre bakılmalıdır. İnternetten başvuru ile uğraşmak istemezseniz direk kuruma giderek de kağıt üzerinden iş başvuru formu doldurup ilgili isteğinizi belirtebilirsiniz.

Açık İş Pozisyonları

  • Muhasebe
  • Güvenlik görevlisi
  • Temizlik Görevlisi
  • Şoför

Gaski Pozisyon Detaylı Açıklamaları

Güvenlik görevlisi: Bu pozisyonda çalışacak olan kişilerin Gaski Genel müdürlüğünde ya da şubelerinde onlar için tanımlanmış alanların korunmasından sorumludur.

Muhasebe Yetkilisi: Şirketin gelir ve giderlerin takibi, Gaski’nin içerisinde bunlarla ilgili tüm sorumluluk bu birimdedir.

Şoför: Gaski bünyesinde bulunan otomaobillerin ve duruma göre daha büyük araçların kullanımı ve çeşitli ufak çaptaki bakımları, bakımların kontrolü bu kişilerin görev alanıdır.

Temizlik Görevlisi: Her işletmede olduğu gibi Gaski içerisinde de belli bölgelerin temiz tutulması gerekmektedir. Bu alanda çalışacak olan personel ilgili kısımların temizlenmesi ve rutin bir şekilde o kısımların temiz tutulmasından sorumludur.

Sağlanması Gereken Temel Bilgiler

Minimum Çalışma Yaşı: Gaski’de dahil Türkiye’de minimum çalışma yaşı 18 olarak belirlenmiştir. Bunun altında çalışan kişilere sigorta yapılamadığı için minimum sınır budur.

Çalışma Saatleri: Bu kurumda çalışan kişiler haftasonu işe gitmez. Standart devlet mantalitesinde çalışan kurum Pazartesi’den Cumaye sabah 08:30 ile akşam 17:30 arasında çalışmaktadır.

Aranan Şartlar: Genel olarak ufak pozisyonlar hariç çoğu pozisyonlar için kişinin liseden mezun olmuş olması beklenir. Burası devlet kurumu olduğu için temiz sabıkalı olmayan, yüz kızartıcı kapsamdaki suçları işlemiş kişiler çalışamaz. Sürekli olmasa da kimi zamanlar vardiyalı çalışma ya da mesaiye kalma gibi durumlar söz konusu olabilir. Kimi pozisyonlarda kişinin ehliyeti olması beklenir. Askerliği yapmış ya da muaf olan kişiler tercih sebebidir. Kurum tarafından talep edilen gerekli evrak ve belgeler eksiksiz şekilde doldurularak kuruma teslim edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy