İgdaş İş Başvurusu

İgdaş İstanbul’da kurulmuş olan bir kurumdur. Asıl amacı şehirdeki hava kirliliğini azaltmak olan bu kurum 1986 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediye soba gibi havaya zarar verici unsurların önüne geçerek bu kurumun kurulmasını sağlamıştır. İstanbul’un hem avrupa hem de anadolu yakasındaki ısınma ile ilgili yakıt ihtiyacı bu kurum tarafından karşılanmaktadır. Bu firma evlere, işletmelere yurtdışından alınan doğalgazın ulaştırılması ve satılmasından sorumludur. Şu anda İstanbul’un 39 ilçesinde aktif şekilde doğalgaz kullanılmakta ve ortalam 6 milyon civarında doğal kullanıcısı bulunmaktadır. Hal böyleyken günden güne personel ihtiyacı da artmaktadır.

İGDAŞ İş İlanları

İgdaş personel ihtiyacını çeşitli dönemlerde yaptığı iş ilanları ile duyurmakta ve insan kaynakları yetkilileri bu konuda yetkin kişileri işe almaktadır. İgdaş iş başvurusu için gerekli olan şartları her bir pozisyon ve dönem için ayrı ayrı belirtmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler de ilanlara başvurmakta ve uygun görülürse İGDAŞ’ta çalışmaya başlamaktadırlar. Siz de İgdaş tarafından yayınlanan iş ilanlarını ve şartları öğrenmek istiyorsanız bu sürekli takip etmeli, uygun zamanda da iş başvurusunu yapmalısınız. Bu içerikte İgdaş pozisyonları hakkında genel bilgiler verilecek ve sonrasında da başvurunun nasıl yapılacağı anlatılacaktır.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İgdaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır

İgdaş iş başvuruları için aracı olan yenibiris, kariyer gibi platformları kullanamazsınız. Resmi web site üzerinden belli dönemlerden ilanlar yayınlanır ve başvurunun nasıl yapılacağı anlatılır. İlanlara buradan ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada sadece bireysel iş başvuruları değil aynı zamanda kurumun alacağı hizmetler için de bilgilendirmelerin olduğunu göreceksiniz. Bu sayfayı takip ederek güncel açık iş pozisyonlarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca İgdaş haberler ve duyurular kısmından da çeşitli ilanlara erişebilirsiniz. Kimi durumda yayınlanan ilanlar için iş başvuru formu da kurum tarafından sağlanmaktadır. Böyle durumlarda iş başvuru formu eksiksiz bir şekilde dodurulmalı ve başvuru o şekilde yapılmalıdır.

İgdaş tarafından yapılan personel alım ilanları sadece belirli tarihler için geçerli olur. Yani başvuru için son bir tarih belirlenir ve o tarihten sonraki başvurular geçersiz olur.

İş Pozisyonlarının Detayları:

Güvenlik Görevlisi: Bu alanda çalışacak olan kişilerin belirli bir özel güvenlik şirketinden yeterli almış olması ve onunla ilgili belgeleri almış olması diğer adaylara göre 1-0 önde başlamasını sağlayacaktır. Bu kişilere belli alanlar tahsis edilecek ve o alanların güvenliğinden sorumlu olacaklar.

Mühendis: İgdaş tarafından belirlenen kriterleri sağlayan ilgili üniversitelerin mühendislik fakülterlerinden mezun olmuş olan kişiler bu alanda çalışabilir. Firmadaki yetkililer bu kişilerin sorumluluk alanını tanımlamakta ve o doğrultuda işlerini yapmasını beklemektedir.

Muhasebe: İgdaş’ın gelirlerini ve giderlerini takip etmek ve bu alanda istikrarı sağlayarak verilen işleri yürütmekten sorumludur.

Şoför: Firmanın araçlarını gerekli durumlarda kullanmak ve gerekli durumlarda araca müdahale etmekten sorumlu kişilerdir.

Fatura kesim ekibi: Hangi ilçelere bakmakla sorumluysa o ilçedeki ilgili yerlere giderek sayacı okumak ve faturayı kesmekten sorumlu kişilerdir.

Doğalgaz açma ve kapama görevlisi: Herhangi bir sebepten ötürü faturasını belli süre ödemeyen kişilerin doğalgazını kapatmak ve sonrasında da bu faturanın ödenmesi ile doğalgazı açılmasından sorumlu olan kişilerdir.

Sağlanması Gereken Temel Bilgiler

İgdaş’a hangi pozisyon için iş başvurusu yaparsanız yapın yaşınızın minimum 18 olması gerekmektedir. İşletme sadece hafta içi 8:30 ile 17:30 arasındaki çalışmaktadır. Şu an için sadece İstanbul’a hizmet verdiğinden dolayı sadece bu şehirde çalışabilirsiniz. Farklı şehirlerdeki doğal hizmetlerini farklı firmalar sağlamaktadır.

İgdaş’ta Çalışmak

Hangi pozisyonda çalışmak istiyorsanız o pozisyon için beklenen asgari şartların tümünü karşılamanız gerekmektedir. Yani sektörü biliyor olmanız değil ispatlayabileceğiniz, belgeleyebileceğiniz şeylerin olması bu anlamda öncelikle tercih edilebilir olmanızı sağlayacaktır. Bu firmada çalışanların yaklaşık %43’ü üniversite diplomasına sahip olan kişilerdir. %49’luk bir kesim ise lise diploması bulunan kişilerdir. Geriye kalan yaklaşık %8’lik bir kitle ise ortaöğretim mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy