İş Kurmak

İş kurma aşamasında bir şeylerin ters gitme ihtimali her zaman vardır. Bunu göz önüne alarak iş başlamadan önce hazırlıkların tümünü iyi bir biçimde yaparsanız süreci çok daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Hatta birkaç durum düşünülerek farklı planlar yapılması olumsuzlukları çok daha kolay aşmanızı sağlar.

İş yapılacak alanın pazar araştırılmasının iyi bir biçimde yapılması, potansiyel müşteri demografisinin çıkarılması ve iyi bir iş planının hazırlanması atacağınız ilk adımlar olmalıdır. Bunlar için çeşitli firmalarla anlaşıp anketler yaptırabilir, internetten satış ile alakalı bilgiler derleyebilir, SEO konusu hakkında fikir alabilir ve alanında uzman kişilere danışabilirsiniz.

Ürün veya hizmetin satılmaya başlanmasından önce bir marka oluşturulması ve müşteri portföyünün belirlenmesi gerekmektedir.

Daha önce belli konularda ya da alanlarda başarılı olmuş olan girişimci ya da küçük işletme sahipleri ile iletişime geçerek ne gibi zorluklarla karşılaştığını öğrenebilir ve sizin bekleyen süreç hakkında bilgi edinebilirsiniz. Unutmayın ki en güzel bir iş fikri bile olsa çaba harcamadan fikrin iş haline dönüşmesi mümkün olmayacaktır.

———–

Bazı tomurcuklanan girişimciler, bir iş kurmak için gereken çabayı anlar, ancak bir iş girişimini başlatmak için gereken birçok adıma aşina olmayabilirler. Bir iş kurma çabası içindeyseniz, hedeflerinize ulaşmak için gerekli adımları bilmek istersiniz. 

İşletmeyi adlandırmak ve bir logo oluşturmak gibi görevler açıktır, ama ya daha az müjdeli, eşit derecede önemli adımlar? İster iş yapınızı belirler, isterse detaylı bir pazarlama stratejisi hazırlar, iş yükü hızla artabilir. Tekerleklerinizi döndürmek ve nereden başlayacağınızı tahmin etmek yerine, işinizi başınızın üstündeki bir ampulden gerçek bir varlığa dönüştürmek için bu 10 adımlı kontrol listesini izleyin.

Bu makalede…

1. Fikrinizi geliştirin.

2. Bir iş planı yazın.

3. Mali durumunuzu değerlendirin.

4. Yasal iş yapınızı belirleyin.

5. Hükümet ve IRS’ye kaydolun.

6. Bir sigorta poliçesi satın alın.

7. Takımınızı oluşturun.

8. Satıcılarınızı seçin.

9. Kendinizi marka edin ve reklam verin.

10. İşinizi büyütün.

1. Fikrinizi geliştirin.

Bir iş kurmayı düşünüyorsanız, muhtemelen ne satmak istediğiniz veya en azından girmek istediğiniz pazar hakkında bir fikriniz var demektir. Seçtiğiniz sektördeki mevcut şirketleri hızlıca arayın. Mevcut marka liderlerinin neler yaptığını öğrenin ve bunu nasıl daha iyi yapabileceğinizi öğrenin. İşletmenizin başka şirketlerin yapmadığı bir şeyi (veya aynı şeyi, daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde) sunabileceğini düşünüyorsanız, sağlam bir fikriniz var ve bir iş planı oluşturmaya hazırsınız. 

“Simon Sinek’in sözleriyle, ‘neden hep başlasın,'” diyor Awake Consulting and Coaching CEO’su Glenn Gutek,  Business News Daily’ye. “Neden işinizi başlattığınızı bilmek güzel. Bu süreçte, işin kişisel bir nedene ya da bir pazara hizmet edip etmediği arasında ayrım yapmak akıllıca olabilir. Nedeniniz pazarda bir ihtiyacı karşılamaya odaklandığında , işletmenizin kapsamı her zaman kişisel bir ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmış bir işletmeden daha büyük olacaktır. ” 

Başka bir seçenek de   kurulmuş bir şirketin bayiliğini açmaktır . Konsept, marka takibi ve iş modeli halihazırda mevcuttur; İhtiyacınız olan tek şey iyi bir konum ve operasyonunuzu finanse etmek için araçlar. 

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, fikrinizin ardındaki mantığı anlamak çok önemlidir. Covation Center’daki operasyonlar ve kadın iş programları müdürü Stephanie Desaulniers,  girişimcilerin fikrin değerini düşürmeden önce bir iş planı yazmaları veya bir işletme adı üzerinde beyin fırtınası yapmaları konusunda uyarıyor. 

Desaulniers, “Birçok kişi, harika bir fikirleri olduğunu ve müşterilerinin kim olacağını veya bu insanların neden onları satın almak veya işe almak istediklerini düşünmeden işlerini başlatmaya atladıklarını düşünüyor.” Dedi. 

“İkincisi, neden bu müşterilerle çalışmak istediğinizi açıklığa kavuşturmanız gerekiyor – insanların hayatlarını kolaylaştırmak için bir tutkunuz mu var? Yoksa dünyalarına renk katmak için sanat yaratmanın tadını çıkarıyor musunuz? bu değeri müşterilerinize nasıl sağlayacağınızı ve bu değeri ödemeye istekli olacak şekilde nasıl ileteceğinizi tanımlamak için. ” 

Fikir aşamasında, önemli detayları ütülemeniz gerekir. Fikir tutkulu olduğunuz bir şey değilse veya yaratılışınız için bir pazar yoksa, diğer fikirleri beyin fırtınası yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

2. Bir iş planı yazın.

Fikrinizi yerine getirdikten sonra, kendinize birkaç önemli soru sormanız gerekir: İşletmenizin amacı nedir? Kime satıyorsun? Nihai hedefleriniz neler? Başlangıç ​​maliyetlerinizi nasıl finanse edeceksiniz? Bu sorular iyi yazılmış bir iş planında cevaplanabilir. 

Yeni işletmeler, işin bu yönlerini düşünmeden bir şeylere acele ediyorlar. Hedef müşteri tabanınızı bulmanız gerekir. Ürün veya hizmetinizi kimler satın alacak? Fikriniz için bir talep olduğuna dair kanıt bulamazsanız, bunun anlamı ne olur? 

Pazar araştırması yapın.

Yapılması kapsamlı pazar araştırması alanınızda ve potansiyel müşteri demografisi ilişkin bir iş planı işçiliği önemli bir parçasıdır. Bu, anketler yürütmeyi, odak grupları tutmayı ve SEO ve genel verileri araştırmayı içerir. 

Pazar araştırması, hedef müşterinizi (ihtiyaçlarını, tercihlerini ve davranışlarını), sektörünüzü ve rakiplerinizi anlamanıza yardımcı olur. ABD Küçük İşletmeler İdaresi (SBA) , pazarınızdaki fırsatları ve sınırlamaları daha iyi anlamak için demografik bilgi toplanmasını önerir . 

En iyi küçük işletmeler, rekabetten farklı ürün veya hizmetlere sahiptir. Bu, rekabet ortamınız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve potansiyel müşterilere benzersiz değer aktarmanızı sağlar. Pazar araştırması için bir rehber  kardeş sitemiz business.com’da bulunabilir

Bir çıkış stratejisi düşünün.

İş planınızı derlerken bir çıkış stratejisi düşünmek de iyi bir fikirdir. Sonunda işten nasıl çıkacağınıza dair bir fikir üretmek sizi geleceğe bakmaya zorlar. 

 Tribal Holdings CEO’su  Josh Tolley ve “Çok sık, yeni girişimciler işleri konusunda o kadar heyecanlılar ki, her yerdeki herkesin bir müşteri olacağından emin olun.  Kavana

“Bir uçağa bindiğinizde size gösterdikleri ilk şey nedir? Nasıl çıkarılır. Bir filme gittiğinizde, özellik oynamaya başlamadan önce nelere dikkat ederler? Çıkışlar nerede. İlk haftanız anaokulundan, tüm çocukları sıraya koyarlar ve binadan çıkmaları için onlara yangın tatbikatları öğretirler.Çoğu kez üç veya dört önceden belirlenmiş çıkış rotası olmayan iş liderlerine tanık oldum.Bu şirket değerinin düşmesine ve hatta aile ilişkilerini yok etti. ” 

Bir iş planı, şirketinizin nereye gittiğini, potansiyel zorlukların nasıl üstesinden geleceğini ve onu sürdürmek için neye ihtiyacınız olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Bir iş planı yazmak için tam kılavuzumuza göz atın ve kalemi kağıda koymaya hazır olduğunuzda,  bu ücretsiz şablonlar  yardımcı olabilir.

[İlgili hikayeye bakın:  En İyi İş Planı Yazılımı ]

3. Mali durumunuzu değerlendirin.

Herhangi bir işletmeye başlamanın bir bedeli vardır, bu nedenle bu maliyetleri nasıl karşılayacağınızı belirlemeniz gerekir. Girişiminizi finanse edecek araçlarınız var mı, yoksa borç para almanız gerekecek mi? Mevcut işinizi işinize odaklanmak için bırakmayı planlıyorsanız, kâr elde edene kadar kendinizi desteklemek için paranız var mı? Başlangıç ​​maliyetlerinin ne kadar olacağını bulmak en iyisidir . 

Birçok girişim, kâr elde etmeden önce parası bittiğinden başarısız olur. İhtiyacınız olan başlangıç ​​sermayesi miktarını abartmak asla kötü bir fikir değildir, çünkü iş sürdürülebilir gelir getirmeye başlamadan bir süre önce olabilir. 

Başabaş analizi yapın.

Ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirlemenin bir yolu, başabaş bir analiz yapmaktır . Bu, işletme sahiplerinin şirketlerinin, ürünlerinin veya hizmetlerinin ne zaman karlı olacağını belirlemelerine yardımcı olan finansal planlamanın önemli bir unsurudur. 

Formül basit.

  • Sabit Maliyetler / (Ortalama Fiyat – Değişken Maliyetler) = Başabaş Noktası 

Her girişimci bu formülü bir araç olarak kullanmalıdır, çünkü para kaybetmemek için işletmenizin minimum performans hakkında sizi bilgilendirir. Ayrıca, kârlarınızın tam olarak nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olur, böylece üretim hedeflerini buna göre belirleyebilirsiniz. 

Başabaş analizi yapmak için en yaygın üç neden: 

  1. Kârlılığı belirleyin . Bu genellikle her işletme sahibinin yüksek ilgisidir. Kendinize sorun : Tüm giderlerimi karşılamak için ne kadar gelir elde etmem gerekiyor? Hangi ürünler veya hizmetler kâr ediyor ve hangileri zararla satılıyor?

  2. Bir ürün veya hizmeti fiyatlandırma . Çoğu insan fiyatlandırmayı düşündüğünde, ürün maliyetlerinin ne kadar yaratılacağını ve rakiplerin ürünlerini nasıl fiyatlandırdığını düşünürler. Kendinize sorun : Sabit oranlar, değişken maliyetler ve toplam maliyet nedir? Herhangi bir fiziksel malın maliyeti ve emeğin maliyeti nedir?

  3. Verileri analiz edin. Kârlı olabilmek için ne kadar ürün veya hizmet satmanız gerekiyor? Kendinize sorun : Toplam sabit maliyetlerimi nasıl azaltabilirim? Birim başına değişken maliyetleri nasıl azaltabilirim? Satışları nasıl artırabilirim? 

Masraflarınızı izleyin.

Bir iş kurarken göz ardı etmeyin. İşletmeniz için anlamlı olan satın alma türlerini öğrenin ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayacak yeni ve süslü ekipmanlara fazla harcama yapmaktan kaçının. 

Nadir Form New Media’nın kurucusu ve CEO’su Jean Paldan, “Birçok girişim, gereksiz şeylere para harcama eğilimindedir.” Dedi  . “İki çalışanı olan bir girişimde çalıştık ancak 20 kişiye uyacak büyük miktarda ofis alanı harcadık. 100 kişilik bir ekip için daha uygun profesyonel bir üst düzey yazıcı kiraladılar (kimin Ne zaman ve ne zaman yazdırın.) Başlarken ve yalnızca işletmenin büyümesi ve başarılı olması için gerekli olan şeylere mümkün olduğunca az harcama yapın.   

Mali yardıma ihtiyacınız varsa, bir banka aracılığıyla ticari kredi iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak bunların güvence altına alınması genellikle zordur. Bir banka kredisi alamıyorsanız, Küçük İşletme Yönetimi  (SBA) veya alternatif bir borç veren aracılığıyla küçük işletme kredisine başvurabilirsiniz  . [İlgili hikayeye bakın:  En İyi Alternatif Küçük İşletme Kredileri ] 

Önceden önemli miktarda finansman gerektiren girişimler yatırımcı getirebilir . Yatırımcılar, yeni başlayan bir şirkete milyonlarca dolar veya daha fazla para sağlayabilir, bu da destekçilerin işinizi yürütmede uygulamalı bir rol oynayacağı beklentisiyle. 

Alternatif olarak,  birden fazla destekçiden daha az miktarda para toplamak için bir sermaye kitle fonlaması kampanyası başlatabilirsiniz  . Crowdfunding  , son yıllarda çok sayıda şirkete yardımcı olmuştur ve farklı işletmeler için tasarlanmış düzinelerce güvenilir crowdfunding platformu bulunmaktadır. 

Bu sermaye kaynaklarının her biri hakkında daha fazla bilgi ve başlangıç ​​finansmanı seçenekleri kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz  . 

Doğru işletme bankasını seçin.

Doğru işletme bankasını seçerken büyüklük önemlidir. OhMy.Canada’nın kurucu ortağı Marcus Anwar, yerel piyasa koşullarına uygun oldukları ve genel iş profilinize ve karakterinize göre sizinle birlikte çalışacağı için daha küçük topluluk bankaları önermektedir. 

Anwar, “Kredi puanınıza bakan büyük bankalardan farklı ve küçük işletmelere borç vermek için daha seçici olacaklar.” Dedi. “Sadece bu değil, aynı zamanda küçük bankalar sizinle kişisel bir ilişki kurmak istiyor ve sorun yaşarsanız ve bir ödemeyi kaçırırsanız size yardımcı olurlar. Küçük bankalarla ilgili bir diğer iyi şey de kararların şube düzeyinde alınmasıdır. kararların daha yüksek seviyede alındığı büyük bankalardan daha hızlı. ” 

Anwar, işletmeniz için bir banka seçerken kendinize şu soruları sormanız gerektiğine inanıyor: 

  • Benim için önemli olan nedir?
  • Mümkün olan her durumda bana yardım etmeye istekli bir banka ile yakın ilişki kurmak ister miyim?
  • Büyük bankaların beni göreceği gibi başka bir banka hesabı olmak ister miyim? 

Sonuçta, işletmeniz için doğru bankayı seçmek işletmenizin ihtiyaçlarına cevap verir. Bankacılık ihtiyaçlarınızı yazmak, odak noktanızı aradığınız şeyle sınırlandırmanıza yardımcı olabilir. Çeşitli bankalarla toplantılar planlayın ve işletmeniz için en iyi bankayı bulmak üzere küçük işletmelerle nasıl çalıştıklarına dair sorular sorun. [İlgili hikayeye bakın:  İşletme Bankası Hesap Kontrol Listesi: İhtiyacınız Olan Belgeler ]

Editörün notu: Küçük işletme kredisi mi arıyorsunuz? Satıcı ortaklarımızın ihtiyaçlarınız hakkında sizinle iletişim kurmasını sağlamak için aşağıdaki anketi doldurun.

4. Yasal iş yapınızı belirleyin.

Şirketinizi kaydettirmeden önce, ne tür bir varlık olduğuna karar vermeniz gerekir. Sizin iş yapısı yasal olarak bir şey ters giderse kişisel sorumluluğa vergi dosya nasıl her şeyi etkiler. 

İşletmenin tamamen size ait olması ve tüm borç ve yükümlülüklerden sorumlu olmayı planlıyorsanız, tek bir mülkiyete kaydolabilirsiniz. Bu rotanın kişisel kredinizi doğrudan etkileyebileceği konusunda uyarınız. 

Alternatif olarak, bir ortaklık, adından da anlaşılacağı gibi, iki veya daha fazla kişinin, işletme sahibi olarak şahsen sorumlu tutulduğu anlamına gelir. Kendinize tamamlayıcı becerilere sahip bir iş ortağı bulabilirseniz, yalnız başına gitmek zorunda değilsiniz. İşletmenizin gelişmesine yardımcı olmak için karışıma birini eklemek genellikle iyi bir fikirdir. 

Kişisel sorumluluğunuzu şirketinizin sorumluluğundan ayırmak istiyorsanız, birkaç şirket türünden birini oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bu, bir işletmeyi sahiplerinden ayrı bir varlık haline getirir ve bu nedenle şirketler mülk sahibi olabilir, sorumluluk alabilir, vergi ödeyebilir, sözleşme yapabilir, dava açabilir ve diğer herhangi bir kişi gibi dava açabilir. 

Bununla birlikte, küçük işletmeler için en yaygın yapılardan biri,  limited şirkettir . Bu melez yapı, bir ortaklığın vergi avantajlarına izin verirken bir şirketin yasal korumalarına sahiptir. 

En avukat yönetilmesi, Deryck Jordan söyledi “Şirketler, özellikle C-şirketler, ‘halka açılmanın’ ya da yakın gelecekte risk sermaye fon arayan üzerine plan yeni işletmeler için uygundur”  Ürdün Danışmana .  

Sonuç olarak,  mevcut ihtiyaçlarınız ve gelecekteki iş hedefleriniz için hangi tür bir varlığın en iyi olduğunu  belirlemek size bağlıdır. Mevcut çeşitli yasal iş yapıları hakkında bilgi edinmek önemlidir. Kararınızı vermek için uğraşıyorsanız, kararı bir iş veya hukuk danışmanıyla görüşmek kötü bir fikir değildir.

5. Hükümet ve IRS’ye kaydolun.

Resmi olarak tanınan bir işletme kuruluşu olmak için hükümete kayıt olmalısınız. Şirketler, işletme adınızı, iş amacınızı, kurumsal yapınızı, hisse senedi detaylarınızı ve şirketiniz hakkındaki diğer bilgileri içeren bir ” ana sözleşme ” belgesine ihtiyaç duyacaktır . 

Aksi takdirde, yasal adınız, hayali bir “(DBA) adıyla (tek mülk sahibiyseniz) iş yapmak gibi hayali bir işletme adı veya şirketiniz için bulduğunuz adınız olabilir. . Ek yasal koruma için işletme adınızı ticari marka haline getirmek üzere adımlar da atmak isteyebilirsiniz. 

Çoğu eyalet bir DBA almanızı gerektirir. Hayali bir isim altında faaliyet gösteren bir genel ortaklıkta veya mülk sahibiyseniz, bir DBA sertifikası için başvuruda bulunmanız gerekebilir. Yerel il memuru ofisine başvurmak veya ziyaret etmek ve özel gereksinimler ve ücretler hakkında soru sormak en iyisidir. Genellikle bir kayıt ücreti söz konusudur. 

İşletmenizi kaydettirdikten sonra, IRS’den bir İşveren Kimlik Numarası (EIN) almanız gerekebilir . Bu, hiçbir çalışanı olmayan şahıs şirketleri için gerekli olmasa da, kişisel ve ticari vergilerinizi ayrı tutmak için ya da daha sonra birini işe almaya karar verirseniz kendinizi sıkıntıdan kurtarmak için yine de bir tane başvurmak isteyebilirsiniz.  IRS  işinizi çalıştırmak için bir EIN gerektirecektir olmadığını belirlemek için bir kontrol listesi sağlamıştır. Bir EIN’ye ihtiyacınız varsa, çevrimiçi olarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz. 

Ayrıca, federal ve eyalet gelir vergisi yükümlülüklerinizi yerine getirmek için belirli formlar vermeniz gerekecektir. İhtiyacınız olan formlar iş yapınız tarafından belirlenir. Her bir kuruluş türünün ihtiyaç duyacağı formların tam bir listesini  SBA’nın web sitesinde bulabilirsiniz . Eyalete özgü ve yerel vergi yükümlülükleri hakkında bilgi için eyaletinizin web sitesine bakmanız gerekir. 

Bir avukat Natalie Pierre-Louis, “Bir PayPal hesabı ve sosyal medya platformu ile onu kanatlandırmaya cazip gelebilirsiniz, ancak uygun bir temel ile başlarsanız, işinizin uzun vadede endişelenmesi için daha az hıçkırık olacaktır.” Dedi.  NPL Danışmanlığı

Gerekli tüm lisansları ve izinleri alın.

Bazı işletmeler ayrıca federal, eyalet veya yerel lisans ve işletme izinleri gerektirebilir. İşletme ruhsatı almak için en iyi yer yerel belediyenizdedir. Daha sonra   eyalet ve işletme türüne göre lisanslama gereksinimlerini aramak için SBA’nın veritabanını kullanabilirsiniz. 

Belirli mesleklerdeki işletmelerin ve bağımsız yüklenicilerin mesleki lisans taşıması gerekmektedir. Profesyonel işletme lisansına örnek olarak ticari sürücü belgesi (CDL) verilebilir . CDL’si olan bireylerin otobüs, tanker ve treyler gibi belirli araç türlerini kullanmalarına izin verilir. Bir CDL üç sınıfa ayrılır: Sınıf A, Sınıf B ve Sınıf C. 

Ayrıca, müşterilerinizden satış vergisi tahsil etme konusunda işletmenize yetki veren bir satıcının iznine ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için şehrinize ve eyaletinize danışmalısınız. Bir satıcının izni, yeniden satış izni, yeniden satış izni, izin belgesi, bayi izni, yeniden satış kimliği, eyalet vergi kimlik numarası, bayi numarası, bayi lisans izni veya yetki belgesi dahil olmak üzere birçok isimle geçer. 

Bu gereksinimlerin ve adların eyaletten eyalete değiştiğine dikkat etmek önemlidir. Satıcının iznine, iş yaptığınız eyaletlerin eyalet hükümeti web sitesinden kaydolabilirsiniz . 

Ürdün, tüm işletmelerin satış vergisi alması (veya satıcının izni alması) gerekmediğini söylüyor. Ürdün, “Örneğin, çoğu hizmetin (profesyonel hizmetler, eğitim ve gayrimenkulde sermaye iyileştirmeleri gibi), ilaç veya yiyeceklerin satışı için New York satış vergisi genellikle gerekli değildir.” Dedi. “Örneğin, işletmeniz yalnızca ilaç satıyorsa, bir New York satıcının iznine ihtiyacınız yoktur. Ancak New York satış vergisi, yeni somut kişisel eşyaların, hizmetlerin, telefon hizmetinin, otel konaklamalarının satışı ile birlikte tahsil edilmelidir. yiyecek ve içecek (restoranlarda). “

6. Bir sigorta poliçesi satın alın.

Sonunda “uğraşacağınız” bir şey olarak zihninizi kaçırabilir, ancak işiniz için doğru sigortayı satın almak, resmi olarak lansmandan önce gerçekleşmesi gereken önemli bir adımdır. Maddi hasar, hırsızlık ve hatta bir müşteri davası gibi olaylarla uğraşmak maliyetli olabilir ve uygun şekilde korunduğunuzdan emin olmanız gerekir. 

İşletmenizin çalışanları olacaksa, en azından işçilerin tazminat ve işsizlik sigortasını satın almanız gerekecektir . Bulunduğunuz yere ve sektörünüze bağlı olarak başka teminat türlerine de ihtiyacınız olabilir, ancak çoğu küçük işletmenin genel sorumluluk (GL) sigortası veya işletme sahibi politikası satın alması önerilir . GL, kendinize veya üçüncü taraflara maddi hasar, bedensel yaralanma ve kişisel yaralanmayı kapsar. 

İşletmeniz bir hizmet sağlıyorsa, mesleki sorumluluk sigortasını da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. İşinizi yaparken yapmanız gereken bir şey yapmak için yanlış bir şey yaparsanız veya ihmal ederseniz sizi kapsar. İşletmenizin ihtiyaç duyabileceği sigorta poliçesi türleri hakkında daha fazla bilgi edinin . 

7. Takımınızı oluşturun.

Tek çalışanınız olmayı planlamıyorsanız , şirketinizi yerden kaldırmak için harika bir ekip tutmanız gerekecek . MediaMath’ın CEO’su ve kurucusu Joe Zawadzki,  girişimcilerin işletmelerinin “insanlar” öğesine ürünlerini verdikleriyle aynı dikkati göstermeleri gerektiğini söyledi. 

“Ürününüz insanlar tarafından üretildi,” dedi Zawadski. ” Kurucu ekibinizi belirlemek , hangi boşlukların var olduğunu anlamak ve onlara nasıl ve ne zaman başvuracağınızı belirlemek öncelikli olmalıdır. Ekibin birlikte nasıl çalışacağını anlamak da aynı derecede önemlidir. Rolleri ve sorumluluğu tanımlamak, işbölümü , herkes aynı odada olmadığında nasıl geri bildirimde bulunacağınız veya birlikte nasıl çalışacağınız sizi çok fazla baş ağrısından kurtaracaktır. “

8. Satıcılarınızı seçin.

Bir işletme yürütmek çok zor olabilir ve siz ve ekibiniz muhtemelen her şeyi kendi başınıza yapamayacaksınız. Üçüncü taraf satıcılar bu noktada devreye girer bu. Her endüstride şirketler İK için iş telefon sistemleri işinizi daha iyi çalıştırmak size ve yardımı ile ortak mevcuttur. 

B2B iş ortakları ararken dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerekir. Bu şirketler hayati ve potansiyel olarak hassas iş verilerine erişebilecekler, bu nedenle güvenebileceğiniz birini bulmak çok önemlidir. Bizim de  seçerek iş ortaklarına rehber , uzman kaynaklar sizin sektöründe deneyimleri, mevcut müşteriler ile sicili ve ne tür büyüme onlar yardımcı olduk diğer istemciler ulaşmak konusunda potansiyel satıcıları soran öneririz. 

Business News Daily, çok çeşitli B2B ürün ve hizmet kategorilerindeki en iyi satıcıların yorumlarını sunar. Önerilerimizi  bulmak için Çözüm Bul bölümümüzü ziyaret edin  .

9. Kendinizi marka edin ve reklam verin.

Ürününüzü veya hizmetinizi satmaya başlamadan önce, markanızı oluşturmanız ve iş için gerçek veya figüratif kapılarınızı açtığınızda aşağıdaki kişilerin atlamaya hazır olmasını sağlamanız gerekir.

İnsanların markanızı kolayca tanımasına yardımcı olabilecek bir logo oluşturun ve çok önemli şirket web siteniz de dahil olmak üzere tüm platformlarınızda kullanırken tutarlı olun  .  Yeni işinizle ilgili sözcüğü yaymak için sosyal medyayı kullanın  , belki de başlattığınızda takipçilere kuponlar ve indirimler sunmak için bir tanıtım aracı olarak kullanın. [İlgili incelemeye bakın: 2020 için En İyi E-posta Pazarlama Yazılımı ve Hizmetleri

Bu dijital varlıkları, işletmeniz ve sektörünüzle alakalı, ilginç içeriklerle güncel tuttuğunuzdan da emin olun. EastCamp Creative’in müşteri ilişkileri uzmanı  Ruthann Bowen’e göre , çok sayıda yeni girişimin web siteleri hakkında yanlış bir zihniyet var. 

Bowen, “Sorun, web sitelerini yatırım değil maliyet olarak görüyorlar.” Dedi. “Bugünün dijital çağında bu çok büyük bir hata. Harika bir çevrimiçi varlığa sahip olmanın ne kadar kritik olduğunu anlayan küçük işletme sahipleri, güçlü bir başlangıç ​​yapmaya başlayacak.  

Lansmanınızın ötesine geçen bir pazarlama planı oluşturmak , işletmeniz hakkında sürekli olarak söz sahibi olmak suretiyle bir müşteri oluşturmak için çok önemlidir. Bu süreç, özellikle başlangıçta, kaliteli bir ürün veya hizmet sunmak kadar önemlidir. 

Müşterilerden pazarlama iletişimlerinize katılmalarını isteyin.  

Markanızı oluştururken müşterilerinizden ve potansiyel müşterilerinizden onlarla iletişim kurma izni isteyin. Bunu yapmanın en kolay yolu kayıt formlarını kullanmaktır. Bunlar, Dronegenuity’nin kurucusu ve CEO’su Dan Edmonson’a göre, web kullanıcıları tarafından verilen “onay şekilleri” dir

Edmonson, “Bu tür formlar genellikle e-posta iletişimi ile ilgilidir ve e-ticarette müşterilere bülten, pazarlama materyali, ürün satışı vb. Göndermek için izin istemek için kullanılır.” Dedi. “Bugünlerde o kadar çok e-posta ve başka ileti alıyorsunuz ki, hizmetlerinize şeffaf bir şekilde katılmalarını sağlayarak müşterilerinizle güven oluşturmaya başlıyorsunuz.” 

Katılım formları, potansiyel müşterilerle güven ve saygı oluşturmak için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Ancak, bu formların yasalarca gerekli olduğunu bilmek önemlidir. 2003 CAN-SPAM Act Federal Ticaret Komisyonu tarafından ticari e-posta için setler gereksinimleri. Bu yasa sadece toplu e-posta için geçerli değildir, yasanın “asıl amacı ticari bir reklam ya da ticari ürünün veya hizmetin tanıtımı olan herhangi bir elektronik posta mesajı” olarak tanımladığı tüm ticari mesajları kapsar. Bu yasayı ihlal eden her e-posta 40.000 dolardan fazla para cezasına tabidir .

10. İşinizi büyütün.

Lansman ve ilk satışlarınız bir girişimci olarak görevinizin sadece başlangıcıdır. Kâr etmek ve ayakta kalmak için her zaman işinizi büyütmeniz gerekir. Zaman ve çaba gerektirecek, ancak işinize ne koyduğunuzdan çıkacaksınız. 

Sektörünüzde daha köklü markalarla işbirliği yapmak büyümeyi başarmanın harika bir yoludur. Diğer şirketlere ve hatta etkili blog yazarlarına ulaşın ve ücretsiz ürün örneği veya hizmeti karşılığında tanıtım isteyin. Bir yardım kuruluşuyla ortak olun ve adınızı almak için zamanınızın veya ürünlerinizin bir kısmına gönüllü olun. İşletmenizi hızlı bir şekilde büyütmek için işletme büyüme ipuçlarımıza göz atın . 

Bu ipuçları işinizi başlatmanıza ve büyümenize hazır olmanıza yardımcı olsa da, asla mükemmel bir plan yoktur. Bir işe başlamak için iyice hazırlandığınızdan emin olmak istiyorsunuz, ancak işler neredeyse kesinlikle ters gidecek. Başarılı bir iş yürütmek için değişen durumlara uyum sağlamanız gerekir. 

Fiddlestix Candy Co’nun CEO’su ve kurucusu Stephanie Murray “Ayarlamaya hazır olun,” dedi  . “Askerde ‘ilk temastan kurtulamayan’ bir söz var, yani dünyadaki en iyi plana sahip olabilirsin, ama harekete geçer geçmez işler değişiyor ve adapte olmaya hazır ve istekli olmalısın Bir girişimci olarak değeriniz, ürün veya hizmetinizin diğer insanlar için sorun çözmesi ya da kuruluşunuzdaki sorunları çözmeniz gibi sorunların çözülmesinde yatar. ” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy