Müşteri Deneyimi Nedir? İyileştirmeye Yönelik Öneriler

Müşteri deneyimine önem veren bir firmanın zaman içerisinde müşterilerinin arttığı ve bununla doğru orantılı olarak gelirlerinin ve pazardaki payının arttığı biline bir gerçektir. Bu sebeple tüm işletmeler için müşteri deneyiminin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Müşteri deneyimi ile müşteri hizmeti kavramları birbirine karıştırılmamalıdır. Bu konuda yeterli tecrübeye ulaşmamış firmaların çoğunluğu bu iki kavramı birbirine karıştırmaktadır. Müşteri hizmeti müşteriye istediği ürünü sunmak gibi bir anlama gelirken, müşteri deneyimi ise ürünün sunulmasından sonra müşteriler tarafından denenmesi ve buradan elde edilen sonuçlardan yapılacak çıkarımlar anlamına gelir.

Bugünkü gelinen noktada müşteri deneyiminin işletmenin ilerleyişi açısından ne derece önemli olduğu aşikardır, peki müşteri deneyimini iyileştirmek için neler yapabilir, işe nereden başlayabilirsiniz? Bu sorulara çeşitli örneklerle detaylı yanıtlar bulunacak ve müşteri deneyimi stratejisi oluşturma ile ilgili yapılması gerekenler anlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy