Pazarda Çorap Satmak İstiyorum, Karlı mı

Bulunduğunuz şehirde ya da farklı şehirlerde belirli bir sermaye ile çorap alıp satma işini yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Bunu herhangi bir sokakta tezgah açarak da yapabilirsiniz ancak bu durumda muhtemelen zabıtalarla köşe kapmaca oynarsınız. Pazar belki de bu iş için en ideal ortam olabilir. Özellikle başlangıç aşamasında bir motosikletin üzerinde tezgah yapabilir ya da aracınızın arkasını kullanarak ürünleri sergileyebilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak ise bavul içerisine çorapları doldurup pazarda satmaya götürebilirsiniz. Böyle bir fikirler pazarda çorap satabilir miyim? Yer kiralamak durumunda kalırsam ne yapmalıyım? Ürünleri alabileceğim toptancıyı nasıl bulabilirim? Pazardan günlük yer kiralanabilir mi? gibi sorulara bu içerik içerisinde detaylıca yanıtlar bulunacaktır.

Tezgah ya da Çanta ile Satılabilir mi?

1’er metrelik 2 tezgah alınarak ya da uygun bir çanta ile bu işi yapabilirsiniz. Hatta ufak bir tezgah koymak için her pazarda en azından başlangıç aşaması için kira ödemeyebilirsiniz.

——

Pazarın boş uygun bir köşesinde yapabilirsiniz. Günde 50tlyi cebinize koyarsınız. garibanın tavuğu tek tek yumurtlar.

Turkiyede hangi sehirde yapmayi dusunuyorsunuz bu isi?

Bu iş ile ilgili benim de öğrenmek istediklerim var.

-Pazarlarda en iyi satışı yapmak için ucuz ama kalitesiz çorap mı yoksa pahalı ama kaliteli çorap mı seçmeliyiz.Ya da orta kalite mi.
-Çorapların kalitesini nasıl anlayabiliriz.
-Kilo ile çorap almak daha avantajlı olur mu?

  • Bir de toptan almak için örnek olarak alış ve perakende satış fiyatları ne olmalı yazabilir misiniz?

ostum güzel düşünmüşsün. kesinlikle kar edersin. çorabı alırsın toptan 5 lira civarına düzinesini pazarda satarsan 1tl adetini. belki başta 50lira kar edersin ama zamanla bu 150 200 ü de bulur. ki bu rakamlar abartı değildir. yeter ki yapmak iste satmak iste! yerel toptancıları araştır, üretim yapanları araştır, istanbulda uygun var orayı da düşünebilirsin. parfümü şimdilik işe katma belki sonra .

Ispartaliyim.

Semt ve köy pazarlarina gitmen en mantiklisi. oralarda satarsin.

  • Keciborlu
  • Senirkent
  • Egirdir
  • Atabey
  • Yalvac
  • Madenli Köyu ( Ispartanin en gelismis ve buyuk köyudur ) ( burasi benimde köyum, gelirsen yardimim dokunur)

satıcısına denk geldin 20 senelik işportacı ve 8 senelik çorapcı olarak sana tavsiyelerim şunlar

Çorap tek tek alınmaz satılmaz hesaplanmaz örneğin %95 olarak düzine hesabı alınır yani 12 tanesi bir paket hesaplamaların da bu şekilde olacak misal düzinesini 6 liradan aldığın çorabı 6 tanesini 5 lira olarak satarsan düzinesini 10 liraya satarsın tek tek veya 3 tanesini 2,5 liraya almak isteyen müşterilerin olacaktır ortalama 10,5 liraya düzinesini satarsın
7 tane 5 lira satarsan düzine ortalama 8,5 civarında satarsın 8 tane 5 lira satarsa 7,5 lira civarında olur ama tek tek ucuz çorap satıp 50 lira kar toplaman her zaman olmayacak bir iş tanesi 1 lira 5 tane 5 dediğin zaman karın artacak ama sürümün düşecek hep 1 tane 2 tane alıcaklar heleki çorabın düz comet çorapsa renkleri uygun değilse çeşidin düzgün değilse işin çok zor.
ben her türlü çorabı sattım 8 tane 10 lirayada 8 tane 5 lirayada kar oranları aynı genelde %30-33 para kalıyor tabi yılların tecrübesi malı ucuz almak gerek doğru renkleri doğru kalınlıkta doğru kalitede çorabı bulmak lazım bunun bayanı var patiği var soketi var gözardı etmemen lazım.

Ama göründüğünden biraz daha zor iş bunu bilmelisin numara yok beden yok diye al yapıştır gönder bir iş değil kısaca en mantıklısı bu işe bulaşmak yerine sigortalı bir iş bulup 1200 1500 lira civarı çalışmandır. Gerçek için Felsefe felsefe için Bilim bilim için PARA gerekir.

Pazarda corap satmak kolay gozuksede her isin zorlugu kadar bu iştede zorluklar vardir.herseyden once tam tesisatli olman lazim full çesit olmasi gereklidir cunki her bos giden musteri zararindir ki 1000 ila 1500 liraya ancak iki uc cesit tezgaha atabilirsin istanbul gibi bi yerde olsan olur ama uzak illerde gunluk alimlarda pahaliya alirsin ancak yuklu bir sekilde istanbuldan alip iki yada üç haftalik cesit ile iyi kar elde edebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy