Roketsan İş Başvurusu

Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş. ülkemizde yerel roket ve füze araştırmalarına öncülük etmek üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla 14 Haziran 1988 yılında kurulmuş olan bir sanayi şirketidir. Genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır ve 1.900 kişiye istihdam sağlamaktadır. Şirketin 3 Şubat 2012 tarihi itibariyle CEO’su Selçuk Yaşar’dır. Dünyada bulunan en iyi savunma sanayii firmaları içerisinde 2017 yılında 98. olmuştur. Bundan iki yıl sonra 2019 da89. sıraya yükselmiştir. Roketsan kuruluş amacına yönelik olarak stratejiler geliştirmektedir.

Roketsan İş İlanları

Roketsan kariyer yönetimi ile geleceğin uzman ve lider kadrolarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedef doğrultusunda yetkinliklerini geliştiren ve bulunduğu konumda sorumluluk almaya istekli her pozisyondaki çalışanını etkin bir şekilde değerlendirmeyi planlamaktadır. Bu şekilde personelin verimliliğine katkıda bulunarak gelişiminin sağlanması ve kariyer basamaklarında emin adımlarla ilerlenmesini sağlamayı öncelik olarak görmektedir.

Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş bünyesinde dikey veya yatay olarak kariyer gelişimi mümkündür. Görev tanımında belirtilen tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve bir üst göreve geçmek için yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahip olunması durumunda dikey ilerleme söz konusu olabilmektedir. Ayrıca yönetmeliklerinde her bir kadro unvanı ve dikey ilerleme basamaklarına ilişkin koşullar tanımlanmıştır. Dikey ilerlemenin söz konusu olabilmesi için en önemli referansları yönetim sistem çıktıları olmaktadır.

Firma öncelikle açık pozisyonları bünyesindeki çalışanlardan karşılamayı esas almıştır. Kurum içerisinde yayınladıkları ilanlar ile açık pozisyonlara başvuruları kabul etmektedirler. Aranan pozisyona uygun bulunan firma çalışanının kadro unvanı değişmeden sadece görev unvanında değişikliğe gidilir.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. Buradan aracı kariyer sitesinin Roketsan iş ilanlarının yayınlandığı sayfaya erişin. Açılan sayfada hiçbir iş ilanı görmüyorsanız bu başvurulabilir açık pozisyonun olmadığı anlamına gelir.

2. Yayınlanan iş ilanlarından sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz ilanın üzerine tıklayarak detayları inceleyin.

3. Pozisyon için gerekli olan minimum şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız “Başvur” butonuna basın. Daha önce üyelik yaptıysanız bilgilerinizle giriş yapın. Üye olmadıysanız Facebook ile giriş yapabilir ya da “Hemen Üye Ol!” kısmına tıklayarak yeni üyelik oluşturabilirsiniz.

4. Bilgileriniz kısmından Özgeçmiş ve Önyazınızı seçin.

5. Firmanın soruları kısmından Net ücret beklenti aralığınızı seçin.

6. Roketsan resmi kariyer sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy