Vakıfbank İş Başvurusu

1954 yılında, vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla kurulan VakıfBank, o günden bu yana çağdaş bankacılık yöntemleri ve uygulamalarıyla Türkiye’nin tasarruf düzeyinin gelişim sürecine katkıda bulunmaktadır. VakıfBank; “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” olma vizyonu doğrultusunda, vakıf kültüründen aldığı güçle, kendisine emanet edilen varlık ve değerleri etkin ve verimli yöneterek müşteriler, çalışanlar, hissedarlar ve topluma kattığı değerleri sürekli artırma misyonuyla hareket etmektedir.
Kurumsal, ticari, KOBİ ve tarım bankacılığının yanı sıra bireysel ve özel bankacılık alanlarında da çağdaş bankacılık ürün ve hizmetleri sunan VakıfBank, özellikle bir alanda değil, tüm finansal alanlarda uzmanlaşmış, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biridir.

Temel bankacılık ürün ve hizmetlerine ek olarak yatırım bankacılığı ve sermaye piyasası faaliyetlerinde de bulunan VakıfBank, iç ve dış ticaretin finansmanında öncü bir rol üstlenmektedir. Ayrıca, finansal iştirakleri aracılığıyla sigortacılıktan finansal kiralama ve factoring hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede yer alan finansal ürünleri çağın gerektirdiği yüksek teknolojilerle müşterilerine sunmaktadır.

VakıfBank, bireysel ve kurumsal müşterilerine ülke çapına yayılan 900’ün üzerinde şubesinin yanı sıra ileri teknolojiyle desteklenen alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla hizmet sunmaktadır. VakıfBank’ın New York, Erbil ve Bahreyn’de şubeleri bulunmaktadır. Ayrıca Avusturya’da VakıfBank International AG’nin şubeleri Frankfurt ve Köln’de bulunmaktadır.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için, Vakıfbank resmi internet sitesindeki başvuru formu doldurulmak zorundadır.
Buradan adresine girdikten sonra; sol üst köşede yer alan menüden “Hakkımızda” bölümü tercih edilmelidir. “İnsan Kaynakları” bölümü seçildikten sonra; “İş Başvuruları” seçeneğine tıklanması gerekir.
“İş Başvuruları”” bölümü üzerinde yer alan “Özgeçmişinizi Buradan Oluşturabilirsiniz” yazılı linke tıklanması ve özgeçmiş için form doldurulması gerekir.
Eğer daha önce bankaya üye olunmuşsa; “Üye Girişi” seçeneği üzerinden; TC kimlik numarası, şifre ve güvenlik kodunu kullanarak sisteme giriş yapılabilir.
Daha önce üye olmayan kişiler; “Üye Ol” butonuna tıkladıktan sonra, açılan formdaki kişisel bilgileri belirterek üye olmak zorundadır.
Üyelik formunda istenen bilgiler; “İsim – Soy İsim – Şifre – Şifre Tekrar – E-Posta Adresi – TC Kimlik Numarası – Doğum Tarihi – Güvenlik Kodu” olarak sıralanmaktadır.
Tüm bilgiler belirtildikten sonra, “GÖNDER” butonuna tıklayarak, üyelik formu tamamlanmış olacaktır.
Giriş formu doldurulduktan sonra, başvuru yapılmak istenen kontenjanlar belirtilmeli ve hangi alanlarda yetkinlik sahibi olunduğunu gösteren bir açıklama hazır

Vakıfbank İş Başvurusu Süreci Nasıl İşler?

Vakıfbank iş başvurusu sürecinin ilerleyişi ve başvurudan sonra karşılaşılacak durumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

Vakıfbank kadrolarında; sınavlı ve sınavsız olacak şekilde iki ayrı kontenjana yer verilmektedir.
Vakıfbank internet sitesi üzerinde, tüm başvuruların toplandığı bir CV havuzu yer alır.
Gerekli duyulan alanlarda istihdam sağlanmak istendiğinde, CV havuzundaki başvurular değerlendirilir.
Sınavlı kontenjanlar için seçilen adaylar, kamu personeli olmak adına sınava tabi tutulurlar.
Sınavı başarılı bir şekilde geçen adaylar, sözlü mülakata davet edilirler.
Mülakatın da olumlu sonuçlanması durumunda, adaylar hakkında detaylı bir arşiv taraması başlatılır.
Arşiv taraması, sınav ve mülakattan geçer not alan adaylar, bankada istihdam edilecektir.

Vakıfbank Kadroları Nelerdir?

Temizlik Personeli
Güvenlik Görevlisi
Memur
Yetkili Yardımcısı
Yetkili
Üst Yetkili
Müdür Yardımcısı
Müdür
Bölge Müdürü
Genel Müdür Yardımcısı
Genel Müdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 KariyerNASIL - WordPress Theme by WPEnjoy